» » В Голопристанському районі під час ремонту школи загинув молодий хлопець

В Голопристанському районі під час ремонту школи загинув молодий хлопець

Автор: Журналіст від 30-10-2016, 15:22
 

   У селі Олександрівці (Краснознам'янці) Голопристанського району під час ремонту місцевої школи з її даху впав робочий херсонської фірми, яка підрядилась цю роботу виконати. Висота будівлі була всього-то два поверхи, однак впав 25-річний Руслан В. прямо на бетонні плити і від важких травм помер. Очевидці стверджують: хлопець міг би вижити, якби мав хоч якусь захисну екіпіровку.

   Однак наймачі забезпечити нею не спромоглися, хоча освоювали мільйонні кошти. Причому цей факт підтверджують і правоохоронці, і представники місцевої влади.

      - При виїзді на місце події слідчо-оперативна група встановила, що загиблий різноробочий з Херсона збивав дошки для каркаса даху без страховки і без захисної екіпіровки. При цьому він офіційно працевлаштований не був, - коментує начальник Голопристанського відділення Національної поліції підполковник Володимир Пісоцький.

      - Замовником ремонтних робіт в сільській школі виступав департамент житлово-комунального господарства Херсонської обласної державної адміністрації. А їх вартість складала 1 мільйон 350 тисяч гривень, асигнованих з бюджету, - доповнила перший заступник глави Голопристанської РДА Олена Кравченко-Скалозуб. - Насторожують відразу два моменти. По-перше, податкова інспекція не отримала від фірми-підрядника повідомлення про те, що Руслан В. приступив до роботи. А при офіційному працевлаштуванні завчасна відправка таких повідомлень обов'язкова. По-друге, інформації про нещасний випадок на виробництві ні по телефону, ні в письмовому вигляді навіть через три доби не отримало і обласне управління Держгірпромнагляду. Хоча вона мала надійти протягом 24 годин з моменту нещасного випадку. Все дуже схоже на те, що хтось не хоче розголосу трагедії.

     За фактом порушення правил безпеки при проведенні робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило тяжкі наслідки (ст. 272 КК України), поліція Голопристанського району вже внесла дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Якщо кого-небудь з посадових осіб та власників фірми-підрядника (освоювали, нагадаємо, бюджетні кошти) визнають винними, їм світить позбавлення волі на строк до 8 років. Але біда в тому, що таких травм на будівництвах по області - десятки. І в двох випадках з трьох виявляється, що загиблі або покалічені працівники офіційно в штаті будівельних підприємств не значаться і отримують зарплату «в конвертах». А їх фактичні вбивці при цьому ще всіляко вивертаються і брешуть, щоб не виплачувати відшкодування сім'ям - то потерпілий «прийшов допомогти другу», то він взагалі «незрозуміло як тут опинився». Схоже, вакханалія триватиме, поки держава не посилить відповідальність наймачів як за потурання грубих порушень норм безпеки, так і за наявність нелегальних працівників.
 

Джерело: tsv.ks.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий