» » Херсонські прикордонники хочуть, щоб їм передали у власність ділянку землі на території Чорноморського біосферного заповідника

Херсонські прикордонники хочуть, щоб їм передали у власність ділянку землі на території Чорноморського біосферного заповідника

Автор: Журналіст від 15-02-2019, 13:21
 
 
  Впродовж двох років науковці Чорноморського біосферного заповідника, що в Голопристанському районі Херсонщини, тримали «кругову оборону» від Міністерства оборони України. Тамтешні генерали та полковники просто вимагали терміново передати їм землі під полігон, та ще й дозволили під час випробувань ракетних комплексів скидати бойові частин ракет просто на заповідник. Тоді колективу ЧБЗ вдалося «відбитися» від нахабних  агресорів у погонах, звернувшись до Президента,й залучивши до боротьби за незайману природу журналістів, екологів, міжнародні організації. Та спокій тривав недовго. Адже тепер на цю природу зазіхають уже прикордонники. І також сунуть, неначе бульдозером.

  Нещодавно Чорноморський біосферний заповідник отримав офіційний лист № 901/444 за підписом начальника Херсонського прикордонного загону Юрія Чернова (дивись скан-копію).
 
 
 
   У документі прикордонник без зайвих церемоній просить заповідник «трохи посунутися». І «з метою розгортання поста технічного спостереження» віддати загону 0,06 гектара  землі на півострові Ягорлицький кут, в районі будиночку єгеря. Та ще й підключити майбутній пост до трансформаторної підстанції заповідника, потужністю ніяк не менше п’ятнадцяти кіловат. Таке скромне проханнячко працівників заповідника та його керівництво просто шокувало.

  — Листом не обмежилися. Незабаром після його отримання Ягорлицький кут відвідала група офіцерів-прикордонників. Вони з видом господарів оглянули територію. А від зауваження, що це земля під охороною держави просто відмахнулися – мовляв, «усьо порєшаєм», — розповів старший науковий співробітник Чорноморського біосферного заповідника, кандидат географічних наук Дмитро Черняков. – Але заповідник нічого «вирішувати» не збирається. Його наукова рада категорично проти передачі таких земель кому б не було. Адже Ягорлицький кут є заповідною територією ще з 1927 року. Це солончакуваті степи з унікальною рослинністю, яку треба зберігати, а не витоптувати. До того ж, згаданий півострів – місце нагулу й відпочинку таких рідкісних птахів, як лебідь-шипун, рожеві шпаки на прольоті, кулики-турухтани тощо. А за три кілометри від нього міститься острів Орлов, де гніздяться рожеві пелікани. Існування поблизу поста технічного спостереження, поза всяким сумнівом, відлякуватиме птахів. До того ж,  дорога до поста може проходити тільки заповідною територією, а це ще дванадцять кілометрів. Тобто, наміри прикордонників щось там звести на Ягорлицькому куті є грубим порушенням цілого ряду статей Закону України «Про природно-заповідний фонд». Ні про яке будівництво в заповіднику мови бути не може в принципі.

  Цікаво, що у своєму зверненні до директора ЧБЗ Анатолія Юрченко начальник Херсонського прикордонного загону Юрій Чернов просить 0,06 га заповідних земель не в тимчасове користування, а погодити «передачу її у власність прикордонного загону» (цитата). А це вже і геть ні в які ворота не лізе. Адже землі заповідника зараз є державною власністю, і розпоряджатися нею самочинно ні директор Чорноморського біосферного заповідника, ні будь-хто з його підлеглих просто не має права. Дивно, що у таких нюансах законодавства не обізнані у прикордонному загоні. Чи вони більше схильні діяти за тактикою скаженого носорога: «Бачу мету – не бачу перешкод»?
 
 
 
Джерело: newday.kherson.ua


реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий
Цитата
  • тхир

  • 15 лютого 2019 13:38
  • Группа: Гости
  • ICQ: {icq}
  • Регистрация: --
  • Статус:
  • Комментариев: 0
  • Публикаций: 0
^
Место для "рыбалки и отдыха" готовят. Какой пост наблюдения. И коню понятно кто там будет "наблюдением" заниматься и с кем am am  Ни в коем случае не отдавать земли...