» » У Голопристанському районі селяни відмовляються тримати корів через закупівельну ціну на молоко

У Голопристанському районі селяни відмовляються тримати корів через закупівельну ціну на молоко

Автор: Журналіст від 7-06-2018, 11:24
 
В Голопристанському районі 99,3 % корів утримується в господарствах населення. Тому більша частина і виробництва молока припадає саме на населення.

Уже місяць, як цей натурпродукт у населення заготівельники скуповують по 3.80 грн за літр замість попередньої ціни в 5 гривень. Люди в селах стрімко втрачають доходи, поширюються настрої, що корів треба збувати.

В Голопристанському районі молоко закуповували Херсонський, Каланчацький, Олешківський маслозаводи та ТМ «Веселий пастушок» компанії «Данон».

Але нещодавно виникла проблема здачі молока в селі Гладківка. Херсонський молокозавод перестав заїжджати та забирати молоко в населення через малі його об’єми та великі транспортні витрати.

Люди були в паніці що навіть за такої малої ціни їм не має кому здати молоко. У співпраці з Депертаментом агропромислового розвитку обласної державної адміністрації довелось вирішити питання заготівлі молока у гладківчан, Олешківським молокозаводом, проте закупівельна ціна на молоко залишається замалою.

Представники молокозаводів пояснюють зменшення закупівельних цін на молоко ростом транспортних витрат, незручною логістикою, невеликими об’ємами закупівель у населення, зменшенням попиту на готову продукцію та зниженням цін на неї.

Пройшовшись по магазинам можна переконатись, що цінники на прилавках з молоком, маслом, сирами не зменшились. У той час, коли у селян купують молоко по 3.80 грн, то на вітрині літр коштує від 15 грн до 22 гривні. Ті, хто розуміється в ситуації, пов’язують зниження закупівельної ціни на молоко з монопольним становищем компаній у регіонах та їх можливим зговором один з одним. Прості трудівники опинились у заручниках: зміна правил гри вибиває у них землю з-під ніг.

Гарним прикладом розвитку молочної галузі району є створення на базі сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Могучий» в селі Олексіївка, 4 сімейні ферми. Завдяки створенню таких сімейних ферм, започатковано сталу систему постачання молока власниками особистих селянських господарств, об’єднаними в СОК "Могучий" до підприємства компанії «Данон»Україна м. Херсон.

Проте і тут виникла проблема збуту молока. Перенесення виробництва продуктів під ТМ «Веселий пастушок» компанії «Данон» з м. Херсон у м. Кременчук , скоротилися об’єми заготівлі молока у Херсонській області, а з СОК "Могучий" взагалі розірвано договір постачання молока.

Керівництво кооперативу вимушене було вести пошук нового заготівельника молока та з 01 червня заключний новий договір з ПАТ Баштанський сирзавод Миколаївської області, проте закупівельна ціна залишається занадто низькою 3.80 грн за литр.

Очевидно, що на селянах хтось заробляє шалені гроші. Але вони хочуть жити на своїй землі, готові працювати у селах. Але їх примусують кидати сім’ї та їхати за кордон заробляти копійку.

Зараз селами ходять чутки, що 3.80 грн за літр – це не межа, влітку молоко може здешевіти до 3 гривень. «Хай літо походить моя корова, а на осінь здам її. Нема сенсу тримати. А грошей на молоці вже не заробиш», – діляться планами на базарі селяни.

Сподіваємося, що до цього не дійде, селяни витримають ці негаразди з нібито сезонними коливаннями ціни на молоко, але велика надія на Уряд України щодо підвищення ефективності молочної галузі.
 
 


Управління агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації
Джерело: gopri-rda.gov.ua

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий