» » На знешкодження баржі у Голопристанському районі, трюми якої наповнені смертоносним вантажем, потрібно близько 2 млн.грн

На знешкодження баржі у Голопристанському районі, трюми якої наповнені смертоносним вантажем, потрібно близько 2 млн.грн

Автор: Журналіст від 28-02-2018, 06:30
 
 
  До початку курортного сезону в Голопристанському районі так і не вдасться знешкодити баржу з боєприпасами часів Другої світової війни, знайдену ще в минулому році на мілководді Ягорлицької затоки Чорного моря на території Голопристанського району. І причин тут декілька.

  У Головному управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій області повідомили про наявність листа Чорноморського біосферного заповідника.

  Вчені нагадують, що весна - період гніздування птахів і нересту риби і людська активність в цей сезон небажана.

  Тому роботи по утилізації «покладів» снарядів і мін (3 трюми, повні по вінця смертоносним залізом) вони рекомендують відкласти до 15 червня.

  Однак проблема не тільки в цьому. На забезпечення операції (а потрібно багато - від водолазних костюмів до пального) необхідно близько 2 мільйонів гривень.

  Чверть цієї суми обіцяють виділити з обласного бюджету, решта очікується по лінії Кабміну України, з коштів держскарбниці, спрямованої на антитерористичні заходи.

  Тільки ось коштів поки немає, і коли будуть - невідомо. Є визначеність тільки з місцями, де будуть підривати боєприпаси. Це два майданчики в Голопристанському районі, в стороні від села Геройське.

  Правда, рятувальники кажуть, що чекати біля моря погоди не збираються.

  «Навіть якщо надходження коштів затримається, приступимо до знешкодження баржі за рахунок власних сил і ресурсів», - обіцяє начальник ГУ ДСНС Херсонщини полковник Сергій Чорний.
 
 
 
Джерело: khersonci.com.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий