» » Рятувальникам не вдалося розмінувати затонулу баржу у Голопристанському районі через величезну кількість артилерійських снарядів, які у ній знаходяться

Рятувальникам не вдалося розмінувати затонулу баржу у Голопристанському районі через величезну кількість артилерійських снарядів, які у ній знаходяться

Автор: Журналіст від 13-10-2017, 10:40
 
 
  Як вже повідомляли "Новини Голої Пристані" раніше, у Ягорлицькій затоці на території Голопристанському районі Херсонщини виявили у воді рештки старого судна з металевими предметами, схожими на артилерійські снаряди.
 
 Прямо-таки приголомшуючими стали результати її огляду піротехніками і водолазами ГС НС України самохідної баржі.

  Всі три об'ємних трюми судна, що лежить на глибині близько восьми метрів ще з часів Другої світової війни, виявилися доверху забиті артилерійськими снарядами калібру 45 і 150 міліметрів, а також донними мінами, частково засипаними шаром мулу і піску.

  Підрахувати точно, скільки їх там, фізично неможливо, проте рахунок йде на багато тисяч.

  І в цьому проблема: швидко підняти все наверх і знешкодити на суші наявними силами Аварійно-рятувального загону спецпризначення фізично не вдасться - потрібна організаційна і технічна допомога, додаткове фінансування.

  Підривати баржу в морі теж вкрай небезпечно: вибух такої кількості тротилу завдасть величезної шкоди екології Ягорлицької затоки, яка є середовищем проживання рідкісних видів риб, молюсків та інших водних мешканців.

  Та й воронка на дні утворюється не менша, ніж при вибуху якого-небудь ядерного заряду середньої потужності, на що рятувальники піти не можуть.

  Тому долю злощасної баржі доведеться вирішувати обласній владі, а то й на рівні держави.
 
 
Джерело: khersonci.com.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий