» » Оборудку майже на третину мільярда гривень виявили у Голопристанському районі

Оборудку майже на третину мільярда гривень виявили у Голопристанському районі

Автор: Журналіст від 8-09-2017, 06:30
 
 
  Оборудку, яка коштувала державі чи не третину мільярда гривень, виявили фахівці Південного офісу Держаудитслужби у Херсонській області. Причому йдеться аж ніяк не про нелегальну торгівлю золотом, дорогоцінним камінням чи фальшивою горілкою, а про звичайний дніпровський очерет!  
 
Ці «золотоносні» плавні    
 
  Прес-служба управління повідомляє про цілу схему наживи, де були задіяні лісовпорядники, держслужбовці та судді. Ще 2002-го Голопристанська райдержадміністрація Херсонщини дала згоду на передачу комерційній структурі в оренду терміном на сорок років аж 240 га землі на узбережжі Дніпро-Бузького лиману саме для заготівлі очерету. При цьому біологічне обґрунтування безпечних для природи обсягів цієї заготівлі біля села Геройське не визначили, дозволу на спеціальне використання природних ресурсів чи лісові квитки відповідно до статті   69 Лісового кодексу «фірмачі» не отримали.    
 
  Але відсутність низки дозвільних документів не завадила орендарям понад десятиліття різати і справно відправляти за рубіж велетенські партії очерету, що вельми цінується у країнах Західної Європи як екологічно чистий та декоративний матеріал. У Південному офісі Держаудитслужби навіть відшукали дані фітосанітарних сертифікатів, згідно з якими заготівельники впродовж тільки 2015—2017 років експортували до Великобританії, Данії та Німеччини 1,38 тисячі тонн очерету!    
 
За схему заступився суд    
 
  Із висновками ревізії Держаудитслужби, що вже передані правоохоронцям для рішення про початок кримінального провадження, цілком згодні й посадовці лісового відомства.      
 
  — Історія із передачею земель державного підприємства «Збур’ївське лісомисливське господарство» в оренду приватній фірмі — не новина. Ми встановили, що передача жодним чином не узгоджувалася із підприємством і управлінням лісового та мисливського господарства, а відтак, є незаконною. Свого часу лісівники зверталися до районного суду із позовом про припинення незаконної господарської діяльності але він став на бік бізнесменів, тому зупинити її не вдалося, — каже начальник управління лісового та мисливського господарства Херсонщини Віктор Тищенко.  
 
Винних навряд чи знайдуть    
 
  В управлінні лісового та мисливського господарства попередньо підрахували, що тільки з 2015 року «косовиця» біля лиману завдала довкіллю шкоди на більш як 275 мільйонів гривень. Але є великі сумніви, що хтось понесе за це відповідальність та відшкодує державі збитки навіть за умови визнання цього факту прокуратурою, поліцією й судами. Адже переважна більшість причетних до очеретяної схеми управлінців або вже давно не має жодного стосунку до влади чи органів місцевого самоврядування, або на пенсії, або взагалі померла. Та й визначений законом термін давності для оскарження рішень виконавчої влади сплив. Відтак, можна добитися хіба що припинення робіт на узбережжі.    
 
  Варто зазначити: ніхто не каже, що очерет у пониззі Дніпра косити не можна. Але заготовлювати його треба збалансовано, точно знаючи, де саме і коли це не нашкодить довкіллю. Адже комишеві зарості є прихистком тварин та місцями гніздування десятків видів птахів, у тому числі й червонокнижних, місцем нересту риби. Якщо ж на одній ділянці у кілька сотень гектарів щороку «вимітати» плавні дочиста, навряд чи це піде на користь природі.

Джерело: pivden.info
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий