» » Мешканець Голопристанського району, до якого у двір зайшов вовк, був вимушений віддати звіру свою вечерю

Мешканець Голопристанського району, до якого у двір зайшов вовк, був вимушений віддати звіру свою вечерю

Автор: Журналіст від 3-08-2017, 06:30
 
 
 
  Житель села Олександрівка (Краснознам'янка) Голопристанського району не приховує: коли зіткнувся з вовком на власному подвір'ї, неабияк злякався.

  Чоловік вечеряв в будинку, коли почув зовні дивний шум. Вибіг з недоїденим стегенцем в руці, побачив незваного гостя і тут же був змушений поділитися трапезою. Звір жадібно накинувся на курятину, а господар поспішив повернутися в будинок.

  За словами читача, який звернувся в «Гривню» з цією історією, його односельці страждають від вовчої навали: нібито сірі хижаки занадилися бродити садибами, вбивати домашню живність, особливо дворових собак. Ледве сутеніє - дітвору заганяють додому, людям боязно.

  За коментарями ми звернулися до Херсонської організації Українського товариства мисливців і рибалок. Головний мисливствознавець Віктор Мельниченко повідомив, що угіддя Олександрівки знаходяться в процесі закріплення за УТМР, і про тамтешню ситуацію з вовками йому поки не відомо.

  «Можливо, люди перебільшують, або ж звір, що забіг у двір, був скажений», - припустив мисливствознавець. За його даними, офіційно вовчий сказ останнім часом не реєструвався, були лише випадки з лисицями. Історію читача він готовий перевірити ще раз, але в разі, якщо заявлять про себе конкретні громадяни з показаннями: що саме сталося, яка завдана шкоди і т. д.

  За інформацією лісомисливського господарства Голопристанського району, скарги на вовків від жителів Олександрівки до них не надходили. У 2016 році про шкідництво сірих хижаків документально заявила Чулаківка, в 2015-му - Гладківка.

  Давно співпрацює з «Гривнею» біолог Євген Роман, який «вовче» питання вивчив детально. У своїй статті «Вовк на Херсонщині: проблема все серйозніша» вчений докладно спрогнозував зростання чисельності цих звірів. Він пише, що «прийняті в 2010 році зміни в законодавстві різко ускладнили регулювання популяції вовків». Як шкідників їх цілий рік вже не відстрілюють, період полювання триває лише з жовтня по лютий.

  У своїй статті Євген Григорович також акцентує: «Ні оленів, ні кабанів в наших лісах майже не залишилося. Як і багатотисячних отар овець. Загалом, їсти вовкам стало нічого ».

  Відомо, що на скарги селян УТМР періодично відгукується. Остання облава на вовків, за даними Віктора Мельниченка, була в лютому, в мисливський сезон. Але головний мисливствознавець уточнює: єгерська служба має право відстрілювати «сірих» в міру необхідності цілий рік. Так що виходить, якщо в Олександрівці дійсно є постраждалі від вовків, - людям треба повідомити про це в зазначену організацію за всіма правилами.
 
 
Джерело: khersonci.com.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий