» » Нова Маячка під водою (відео)

Нова Маячка під водою (відео)

Автор: Журналіст від 9-06-2019, 19:06
 
 
  Протягом кількох днів на Херсонщині випала понад річна норма опадів. Затоплено селище Нова Маячка. Жителі продовжують ліквідовувати наслідки від негоди.

  Люди у розпачі! Дороги та городи покрито дзеркалом води, глибина якого з півметра. Воду черпають з будинків і підвалів. Пересуватися можна лише на позашляховиках або просто чургикати по воді.

  Ті, хто у селищі проживає з дитинства, кажуть, що такого й не пам’ятають, щоб вода була у дворі і в хаті.

  Основний заробіток людей – це реалізація вирощеної сільгосппродукції. Але цього сезону вони залишаться без прибутку. Морква, картопля, помідори – залито водою.

  Офіційно до рятувальників за допомогою звернулося півтори сотні дворів, але постраждалих набагато більше. На разі з наявних 17 насосних станцій не працює 2. Відкачувати воду не встигають.

  Галина Горобей, начальник Олешківського міжрайонного управління водного господарства каже: «На жаль ситуація дійсно катастрофічна, але роботу наших дренажних станцій буде відчутно через два-три дні, тому що вода знаходиться на поверхності, а насоси на глибині 35 метрів. Поки вона дійде до наших насосів, відчутно буде не раніше все це, зніметься напруга, неділя-півтори».

  Новомаячківський селищний голова Валентин Кос нанесенні людям збитки оцінює у кілька мільйонів гривень. Та компенсацію отримають не всі, оскільки рішенням сесії Олешківської райради виділено всього 200 тисяч. Проблему з підтоплення села може вирішити нова горизонтальна дренажна система. Проте розроблений проект не пройшов експертизи у обласній раді. 
 
 

 
 
Джерело: skadnews.in.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий