» » Жителі прикордонного села на Херсонщині намагаються відсудити у бізнесмена будівлю сільради

Жителі прикордонного села на Херсонщині намагаються відсудити у бізнесмена будівлю сільради

Автор: Журналіст від 5-05-2019, 08:18
 
 
  На Херсонщині голова акціонерного товариства відсудив приміщення сільради. Судова тяжба між жителями Преображенки і підприємством, яке успадкувало радгоспне майно, тягнулася 10 років, а крапку в цій історії недавно поставив Одеський апеляційний суд.

  Як повідомляється в сюжеті «ТСН», в будівлі сільради обслуговують жителів 7-ми сіл. Новина про те, що воно тепер має приватного власника, обурило людей.

  Двоповерхову будівлю на 150 кв.м побудували в 1980-х роках. Після розпаду радгоспу-мільйонера «Червоний чабан» там створили акціонерне товариство, селяни обрали його голову. Згодом він викупив у людей більшість акцій, і тепер вони не можуть впливати на діяльність підприємства, ферми і гаражі якого вже зруйновані і розібрані:

  «Було 150 машин, 120 тракторів, 43 комбайна. Нікому з акціонерів нічого не дісталося. Навіть лопати ніхто не взяв ».

  З тих пір радгоспне майно перейшло в приватні руки, почалися суди, які тривають донині. «Будівля постійно була в судах, намагалися забрати, до мене ще судилися тут 2 голови, а я 9 років», - каже голова Мирненської ОТГ Андрій Сучок.

  Останнє рішення надійшло від Одеського апеляційного суду - будівлю сільради фактично визнали власністю підприємства.

  Для чого воно керівнику, невідомо. Від села до лінії розмежування з Кримом всього 800 м, навколо прикордонна зона. Власник акціонерного товариства коментарів не дає - терміново виїхав у відрядження.

  Селяни звернулися до Вищого господарського суду, прокуратури і поліції, тому що підприємство ще й не платить податок за землю, на якій розташовані приватизовані раніше будівлі.
 
 
Джерело: khersondaily.com
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий