» » У Херсоні злісних неплатників аліментів відправили приводити до ладу кладовище в селищі Геологів

У Херсоні злісних неплатників аліментів відправили приводити до ладу кладовище в селищі Геологів

Автор: Журналіст від 15-04-2019, 12:40
 
 
  Вже більше року в Україні діє жорсткий аліментний закон, який змусив нерадивих батьків згадати про своїх дітей. Втім, так буває не завжди, у частини аліментників гроші на утримання чада державі доводиться вибивати через суспільно корисні роботи. За три місяці на Херсонщині таку санкцію присуджено майже двом сотням боржників.

  «У цих людей немає майна, яке можна реалізувати, на них не впливають санкції щодо заборони виїзду, права керування авто, заборони користування зброєю, полювання. Тому суспільно-корисні роботи — це вже крайня міра, яка застосовується до боржника», — розповів начальник Головного територіального управління юстиції в Херсонській області Костянтин Хутковський.
 
  Фінансують суспільно-корисні роботи органи місцевого самоврядування, відтак і працюють боржники для громади. Найчастіше це прибирання на вулиці.
 
  У Херсоні злісних неплатників аліментів відправили приводити до ладу кладовище в сел. Геологів. З лопатою на цвинтарі старанно трудиться 36-річний Юрій. Журналістам чоловік заявляє: «Діти – це святе». А далі зізнаєтьчя – своїм двом синам заборгував 25 тисяч гривень. Хоча насправді сума майже вдвічі більша (розповіли судові виконавці). Юрію Феміда присудила 120 годин суспільно-корисних робіт. Якщо врахувати, що працює він у будні по 4 години, то на цвинтар, або ще кудись, йому доведеться ходити півтора місяці. За свою роботу чоловік отримуватиме зарплату, калькульовану за «мінімалкою». Гроші переведуть на рахунок дітей Юрія. Але заборгованості це не покриє. Що ж далі? У юстиції зазначають, що суспільно-корисні роботи – міра перевиховання, покликана стимулювати людину знайти нову роботу й виплатити заборгованість перед дітьми. Якщо ж виправленням і не пахне, матеріли повторно відправляють до суду і злісному неплатнику знову призначають суспільно-корисні роботи… Юрій божиться – має роботу вантажника, на яку щодня поспішає з кладовища, тож борг сподівається виплатити.
 
 
 
  Не завжди санкцію у вигляді суспільно-корисних робіт отримують особи маргінального стилю життя. Колишній чоловік Валентини – не пиячить, має іншу родину і роботу, правда, неофіційну. П’ятирічному Данилі аліменти батько не виплачує просто з принципу, при тому, що постійно навідує дитину, забирає її на вихідні. Чоловік заборгував 30 тисяч гривень.  

  - Не знаю, кому він мститься, мабуть, своєму сину. Бо тисяча гривень на місяць, яку йому присудили, не холодно – не тепло для утримання дитини. Але ж він зобов’язаний платити аліменти! – бідкається Валентина.

  Відпрацьовувати борг перед сином батька Данила теж мав на кладовищі. Але там чоловіка так і не дочекалися: почувши, що сюди приїдуть журналісти, дехто різко захворів. Якщо боржник не принесе довідку від лікаря, його відсутність на місці суспільно-корисних робіт вважатиметься пропуском без поважної причини, а це може загрожувати адміністративним арештом.
 
 
Джерело: newday.kherson.ua
 
 

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий