» » Відповідь на економічні виклики - інтеграція України в ЄС, інвестиції в людський капітал і промисловість

Відповідь на економічні виклики - інтеграція України в ЄС, інвестиції в людський капітал і промисловість

Автор: Журналіст від 11-04-2019, 16:10
 
 
  "Відповідь на базові економічні виклики України - інтеграція України в ЄС. Нам необхідний доступ до дешевого капіталу з довгою тривалістю. Нам необхідні інвестиції в людський капітал і промисловість”, - наголосив лідер партії "Народний фронт”, засновник Фонду "Відкрий Україну” Арсеній Яценюк під час 12-го Київського Безпекового Форуму 11 квітня.

  Арсеній Яценюк зазначив, що попри війну, втрату 7% території і 20% економіки - в Україні спостерігаємо позитивний ріст економіки та зменшення інфляції: "Але як тіло потребує крові - так економіка потребує грошей, доступ до ринку капіталів і інвестицій”.

  "Для того, щоб Україна була конкурентною, держава не може собі дозволити позичати на зовнішніх ринках під 10% річних. За скільки тоді буде позичати бізнес? Як можна конкурувати зі світовою економікою, коли підприємство в ЄС отримує кредит під 2-3% річних, а підприємство в Україні отримує кредит у гривні під 20% річних? Як цю конкуренцію можна подолати?”, - пояснив він.
 
 
  Економічної та політичної стабільності важко досягти, коли 30% бюджету іде на виплату зовнішніх боргів, підкреслив лідер "Народного фронту”: "А для того, щоб перекредитуватися, треба ще заплатити 10% за новими ставками”.

  Відповідь на базові економічні виклики, переконаний Арсеній Яценюк, - інтеграція України в ЄС: "Нам необхідній доступ до дешевого капіталу з довгою тривалістю. Нам необхідні інвестиції. Інвестиції в людський капітал, промисловість. Тому що це і є фундамент економічного зростання країни”.

  Так само, якщо в Україні не буде ринку капіталу і фондового ринку - ми не будемо в стані сформувати недержавне пенсійне страхування: "Куди тоді вкладати ці гроші, які люди будуть відкладати собі на пенсію?”.

  Арсеній Яценюк звернувся до європейських партнерів: "Якщо оголошується приватизація, як була, наприклад, по пакетах обленерго чи Одеського припортового заводу, - приходьте, ризикуйте і купуйте. У вас є всі для цього можливості”.

  "Якщо ви зайдете в українську економіку і принесете сюди свої найкращі правила, то це і буде ще одним сильним поштовхом для реформ. Не тільки з точки зору високого політикуму, а з точку зору в першу чергу бізнесу, людей, які вміють створювати і хочуть успіху”, - сказав Арсеній Яценюк.

  Цьогорічний Київський Безпековий Форум, що проходить 11-12 квітня, зібрав рекордну кількість учасників – понад 1000. Серед них - високі представники української держави та державного керівництва, дипломатії й експертного середовища із понад 20 країн світу.

  Київський Безпековий Форум заснований Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" у 2007 році. Відтоді Форум щороку стає платформою для дискусій на високому міжнародному рівні щодо актуальних питань національної безпеки, безпекових питань Чорноморського регіону, Європи та світу.
 
 
Джерело: nfront.org.ua

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий