» » На Херсонщині “щедрували” за народними традиціями

На Херсонщині “щедрували” за народними традиціями

Автор: Журналіст від 13-01-2019, 17:28
 
 
  Споконвіку, напередодні старого Нового року, за давньою народною традицією, справляють Щедрий Вечір – веселе українське свято з обрядами, забавами та багатою кутею. У цей день всім слід весело гуляти та щедрувати: ходити по оселях з побажаннями господарям щастя, здоров'я та достатку.

  Відроджуючи українські звичаї, Херсонський обласний Центр народної творчості за підтримки облдержадміністрації вчора, 12 січня, провели свято за народними традиціями «Щедрий вечір, добрий вечір».

  З колядою, щедрівками, привітаннями на площу Свободи до Херсону завітали колядницькі гурти з різних районів області.
 
 
 
  Захід розпочався спільним вокальним флешмобом - усі колективи, глядачі та гості свята виконали найвідомішу колядку «Нова радість стала!», щоб вона, як куполом світла та добра накрила всю країну, захищаючи всіх нас.
 
  А щоб Щедрий вечір і справді видався щедрим, усіх гостей свята організатори пригощали кутею, узваром, гарячим глінтвейном, пиріжками, пампушками та іншими смаколиками за гарну коляду. Крім того, у рамках свята  відбувся конкурс на кращу кутю «Щедра кутя – багате життя!».

  Колективи співали українських народних пісень, колядували та щедрували, засівали, ворожили, грали в ігри, словом з почестями провели Старий рік.

  Кажуть, що у ніч Нового року відкриті небеса – і можна про все просити Бога, а оскільки наші колядки і щедрівки - це своєрідні магічні замовляння, виконуючи які люди вітають один одного, зичать радості і щастя, засівають зерном добра, то усі колективи своєю колядою просили у небес всього найкращого, бажали щастя, любові і достатку один одному та благополуччя для нашої України.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий