» » Народні депутати пропонують змінити межі районів Херсонської області

Народні депутати пропонують змінити межі районів Херсонської області

Автор: Журналіст від 8-12-2018, 09:00
 
 
  4 грудня у Верховній Раді було зареєстровано Проект Закону про зміну меж районів Херсонської області (№ 9363). Його автори – народні депутати з Херсонщини Сергій Хлань та Олександр Співаковський. 
  Про що ж іде мова?

  Законопроектом пропонується:

«1. Змінити межі районів  Херсонської області включивши до складу:

Херсонського району – Білозерський, Голопристанський, Каланчацький, Олешківський, Скадовський райони;

Каховського району – Великолепетиський, Верхньорогачицький, Горностаївський, Нижньосірогозький, Чаплинський райони;

Бериславського району – Великоолександрівський, Високопільський, Нововоронцовський райони;

Генічеського району – Новотроїцький, Іванівський райони.

2. Межі Херсонського, Каховського, Бериславського, Генічеського районів встановити по зовнішній межі територій міських, сільських, селищних територіальних громад районів, що увійшли у їх склад…»

  Тобто на Херсонщині пропонується утворити 4 райони.

  У пояснювальній записці автори так пояснюють необхідність прийняття даного законопроекту:

  «В ході реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», станом на листопад 2018 року, створено понад 800 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), з них в Херсонській області – 31 з 41, запланованих відповідно до Перспективного плану формування спроможних громад області. Об’єднані територіальні громади охоплюють 35 % площі Херсонської області.  Понад 36% населення області вже входить у склад  ОТГ. 32% рад базового рівня прийняли рішення щодо формування об’єднаних територіальних громад на території Херсонської області. У 11 з 18 районах області створені ОТГ, у 11 районах районний центр є також центром ОТГ.   Площа 3 районів більше  50 % покрита ОТГ.

  Відповідно до Бюджетного кодексу України, ОТГ перебирають на себе майже всі повноваження, які належали до компетенції районних рад. Таким чином, функціонування останніх стає неефективним через фактичну відсутність чи істотне зменшення функцій. Це створює соціальну напругу та непрості відносини між районною ланкою влади та новоствореними громадами. Таким чином, настали передумови для зміни меж існуючих районів».

  Тож, метою законопроекту є забезпечення ефективної системи функціонування місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на субрегіональному рівні.

  "Для забезпечення надання соціальних послуг на територіях, які не входять до складу ОТГ чи міст обласного значення зберігаються районні ради, як, відповідно до законопроекту формуються шляхом включення до їх складу депутатів районних рад, що приєднуються до них. Це дозволяє забезпечити неперервність публічної влади та представництва в районній раді обраних депутатів від відповідних територій до кінця їх каденції в 2020 році. Законопроект передбачає порядок виконання бюджетів на перехідний період аналогічний тому, який встановлений для новостворених об'єднаних територіальних громад, а також правонаступність прав та обов'язків рад, які реорганізовуються, порядок передачі майна районних рад та районних державних адміністрацій до органів на субрегіональному рівні", - йдеться у пояснювальній записці.
 
 
 
Джерело: skadnews.in.ua

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий