» » Колишній херсонський суддя незаконно "намотав" електроенергії на 170 тисяч гривень

Колишній херсонський суддя незаконно "намотав" електроенергії на 170 тисяч гривень

Автор: Журналіст від 10-10-2018, 06:30
 
 
  Все таємне, рано чи пізно, стає явним. Ця істина актуальна у всі часи і у всіх сферах буття. Вона як доля наздоганяє і бідного, і багатого, і владного, і підвладного. І ще одна безперечна істина — за все доведеться відповідати. Напевно про це один з колишніх служителів Феміди знав, але легковажно сподівався залишитися безкарним.
 
  Про таке сподівання екс-представника судової гілки влади працівники АТ «Херсонобленерго» не знали. Вони просто виконували свою роботу по перевірці споживачів електричної енергії. Сьогодні, за наявності сучасних приладів, апаратури, методів і методик виявлення фактів розкрадання електрики, у енергетиків графік на перевірку і відключення недобросовісних користувачів розписаний на місяці вперед. Дійшла черга і до згаданого вище жителя елітного особняка в центрі міста.
 
  Після декількох відмов виконувати умови договору і допустити інспекторів енергопостачальника для виконання ними своїх повноважень, господар все-таки здався і надав до перевірки прилад обліку. Після виконання стандартних вимірів навантаження, візуального огляду лічильника, перевірки схеми обліку було виявлено, якщо говорити мовою енергетиків:
 
  «самовільне підключення до мереж АТ «Херсонобленерго» з порушенням схеми обліку. Підключення мідного дроту 3х10 від ввідного живлячого дроту через електромагнітний пускач 63А MCS 63-40 Карр для живлення струмоприймачів будинку. При відключенні електролічильника і включенні даного пускача, електрична енергія споживається — приладом обліку не враховується...».
 
  Демонтаж «лівого» устаткування, «по-кулібінськи» професійно, з любов'ю змонтованого і по-господарському захованого в нішу стінки, співробітники компанії здійснювали майже чотири години. Можна лише уявити скільки було витрачено часу і грошей, щоб його спорудити і встановити.
 
  Але значно більше доведеться заплатити порушнику, якщо комісія енергопостачальника з розгляду актів про порушення, підтвердить факт порушення і зробить розрахунок вартості неврахованої, а фактично викраденої, електричної енергії. А це за найскромнішими підрахунками, згідно Методики визначення кількості і вартості електричної енергії, не врахованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричної енергії, складає близько 170 тис. грн. І це ще не все.
 
  Нарахованої суми збитку буде достатньо, щоб звернутися в органи Національної поліції для початку досудового розслідування, по ознаках злочину передбаченого ст.188-1 Кримінального кодексу України (Викрадання води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання). Вказана стаття передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі до трьох років.  Ось тобі і «лихо з розуму» або ціна економії не «по-європейськи».
 
 
 
Джерело: skadnews.in.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий