» » Українці з наступного місяця зможуть обміняти паспорти на ID-картку

Українці з наступного місяця зможуть обміняти паспорти на ID-картку

Автор: Журналіст від 8-10-2018, 13:47
 
 
  Громадяни України з 1 листопада 2018 року зможуть обміняти паспорт у формі книжечки на паспорт у формі ID-картки.
 
  Відповідна можливість передбачена внесеними на засіданні Кабінету Міністрів України 3 жовтня змінами до постанови уряду від 25 березня 2015 р. № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України», інформують у ДМСУ.

  «З 1 листопада 2018 року громадяни України матимуть можливість здійснити обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час», - ідеться в повідомленні.

  Також зазначається, що обов'язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їхньої дії.

  У ДМСУ нагадують, що запровадження паспорта у формі картки в Україні розпочалося у січні 2016 року, і до цього часу нові паспорти видаються лише у разі обміну паспорта, замість втраченого або викраденого, а також особам, які досягли 14-річного віку та оформлюють паспорт уперше.

  Головною метою запровадження нового документа є безпека суспільства, захист від підроблення та крадіжки особистості (Identity theft).

  Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно, за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір, розмір якого становить 279 грн.
 
 
 
Джерело: skadnews.in.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий