» » У серпні в Херсонській області очікують появу рідкісного явища

У серпні в Херсонській області очікують появу рідкісного явища

Автор: Журналіст від 6-08-2018, 08:35
 
 
  У серпні в Херсонській, а також в інших областях південно-східних регіонів України очікують появу рідкісного явища — кульових блискавок.
 
  Про це повідомили експерти Всесвітньої організації управління океану і атмосфери. Подібні явища також чекають у Болгарії, Росії і Хорватії. Особливо обережними експерти радять бути жителям Херсонської, Запорізької, Одеської, Миколаївської, Луганської і Донецької областей з 10 по 13 серпня.
 
  Виникнення кульових блискавок пов'язують зі змінами в атмосфері і тектонічної будові плит України. Нагадаємо, в липні було зафіксовано 118 рекордів температур згідно даним Національного управління океану і атмосфери (NASA).
 
  Вчені пояснюють, що причина утворення кульової блискавки пов'язана з проходженням газів через область з великою різницею електричних потенціалів. Це викликає іонізацію цих газів і їх стискування у вигляді кулі.
 
  Україна знаходиться в зоні стику тектонічних плит, а через високі температури, які були зафіксовані останні місяці, електричні потенціали досягнуть апогею саме в серпні.
 
  Зараз йде мова про приїзд учених до України для детального вивчення і експериментів з кульовими блискавками.
 
  Експерти Українського підрозділу Всесвітньої організації управління океану і атмосфери підготували основні поради, як діяти, якщо ви побачите кульову блискавку:

1. Не панікуйте. Існує теорія про те, що кульові блискавки відчувають хвилі страху і можуть атакувати, простіше кажучи «вдарити блискавкою».
2. Затримайте дихання і сядьте, а краще ляжте, щоб не попасти у поле зору блискавки. Зазвичай, кульові блискавки видно з відстані декількох метрів.
3. Уникайте різких рухів і гучних звуків.
4. Якщо є можливість, відкотіть від себе всі металеві предмети з позиції наприсідки або лежачи. Дочекайтеся, поки блискавка пролетить і через декілька хвилин продовжуйте свою дорогу.
5. По можливості знаходьтеся менше на відкритому просторі з 10 до 13 серпня.
 
 
Джерело: skadnews.in.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий