» » Спалах АЧС на Херсонщині переростає в епідемію

Спалах АЧС на Херсонщині переростає в епідемію

Автор: Журналіст від 19-07-2018, 15:16
 
Спалах африканської чуми свиней в Білозерському районі Херсонщини може перерости в епідемію. Після того, як в селі Кізомис від АЧС загинула одна свиня і ще понад п'ятдесят знищили, другий за рахунком осередок захворювання з'явився в селі Надеждівка того ж району. Тут в особистому селянському господарстві також впала одна свиня, і ще десяток знищили. В Надеждівці, правда, господарство перебувало на південно-західній околиці села - воно ізольоване від інших садиб, тому там свиней у сусідів поки не вилучають. Але це ще не все. Вчора, 18 липня, чергова свинка попрощалася з життям і в селі Посад-Покровське. Її біоматеріали відправили на аналіз у лабораторію ветеринарної медицини Дніпра. Якщо підозра про зараження АЧС підтвердиться, карантинні обмеження доведеться вводити і там.

Фахівці кажуть, що умови для поширення небезпечної зарази частково створюють і самі власники домашніх тварин. «В особистих селянських господарствах не обмежують контактів свиней ні з птахами, ні з іншими тваринами, які можуть поширювати АЧС. Не дотримуються часом елементарних правил безпеки і гігієни. Заходячи в приміщення, де утримуються свині, господарі і члени їх сімей навіть не змінюють одяг і взуття », - заявив начальник управління безпеки харчових продуктів і ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби Херсонщини Віталій Боярський.

До боротьби з поширенням АЧС в Білозерському районі області підключилися не тільки співробітники служби ветеринарної медицини, але також поліція і рятувальники. Начальник Головного управління ГС НС Херсонщини, полковник Сергій Чорний каже, що його підлеглі організували підвезення води для виготовлення дезінфекційного розчину на карантинні бар'єри, чергують у місцях спалювання свинячих туш. При необхідності можлива й допомога з транспортом для їх перевезення.

Щодо причин поширення африканської чуми свиней серед жителів Херсонщини вже гуляють самі різні чутки - аж до панічних. Відповідно до одної з них, до нас завезли заражений комбікорм з Дніпропетровської області, і незабаром чума може поширитися по всьому регіону. Однак в ГУ Держпродспоживслужби області кажуть, що заражений комбікорм ніде не виявляли, і слуху не підтверджують. Як би там не було, але профілактика АЧС не обмежується одним тільки Білозерським районом. У Херсоні, Білозерському, Бериславському, Високопільському та Великоолександрівському районах також заборонено дворовий забій свиней. А сертифіковані бійні зобов'язали вимагати з усіх власників тварин ветеринарні документи. Нагадують комерсантам і про те, що торгувати свіжим м'ясом і м'ясопродуктами на стихійних ринках, та ще в спеку, суворо заборонено. Херсонці ж побоюються, що через спалахи чуми свинина на легальних ринках подорожчає. Адже основними її постачальниками завжди були приватні господарства з приміських районів - в тому числі Білозерського.
 
 
 
 

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Джерело: newday.kherson.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий