» » На українських курортах активізувалися отруйні павуки-каракурти

На українських курортах активізувалися отруйні павуки-каракурти

Автор: Журналіст від 1-07-2018, 19:10
 
 
  У соцмережах почали з'являтися фото з південних областей України з каракуртами. Так, еколог Владислав Балинський виклав фото "чорної вдови" на своїй руці. Цим він хотів показати, що без потреби каракурти не нападають. Однак шанс зустрітися з цим павуком, отрута якого в 15 разів сильніша за отруту гюрзи і в 50 разів отрути тарантула, зростає в літній час. Особливо це стосується Одеської, Херсонської та Миколаївської областей.

  Не помітити маленького павука легко, а ось наслідки такої зустрічі можуть бути досить серйозними.

  "Каракурт може заповзати в взуття, одяг, намет. На пляжах вони ховаються в мушлях. Тому завжди витрушуйте черевики перед тим, як надіти, струшуйте одяг і покривала, оглядайте мушлі і каміння», - радить вчений-акаролог Костянтин Євтушенко .

  Каракурт або "чорна вдова" - це павук невеликого розміру, який має кулясте черевце. У період розмноження на верхній частині чорного черевця з'являються червоні цятки. А після спарювання самка з'їдає самця - для отримання додаткового білка для виведення потомства, тому й прозвали її "чорною вдовою".

  "У каракуртів нейротоксична отрута, яка діє на нервову систему і викликає збої в роботі багатьох життєво важливих систем, - попереджає вчений. - На місці укусу виникає сильна пекучий біль, яка швидко поширюється по всьому тілу. Яд небезпечний для людини. Він викликає порушення в роботі серця, набряк, параліч, порушення дихання. Тому після "поцілунку" каракурта слід якомога швидше звернутися до медичної установи".

  А першою допомогою є припікання - в перші 2-3 хвилини слід підпалити 3-4 сірники і прикласти до місця укуса. Термічний вплив руйнує цю білкову отруту.
 
 
Джерело: upn.in.ua
 

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий
Цитата
  • Группа: Гости
  • ICQ: {icq}
  • Регистрация: --
  • Статус:
  • Комментариев: 0
  • Публикаций: 0
^
Агенты Путлера!