» » Збитки від підпалу лісу на Херсонщині складають понад 18 млн гривень

Збитки від підпалу лісу на Херсонщині складають понад 18 млн гривень

Автор: Журналіст від 12-06-2018, 15:20
 
 
  У Олешківському держлісгоспі завершили підрахунок збитків, завданих в результаті підпалів двома найбільшими лісовими пожежами. Цифри просто приголомшують: загальна площа однієї пожежі склала, за уточненими даними, 592,3 гектара, іншої - ще 58,7 га, а не 25, як спершу прикидали. Відповідно, збитки лісового господарства від знищення соснових гаїв склали 15 млн 600 тис гривень в першому випадку і ще 2 млн 621 тис 252 грн - у другому. Це - не рахуючи витрат на роботу авіації і витрат на пальне та ремонти техніки Держслужби з надзвичайних ситуацій!

  Неважко прикинути, що всього лише дві пожежі коштували нам більше 18,3 млн грн. Такої суми вистачило б, щоб утримувати весь Олешківський держлісгосп протягом двох років. Але «мудрі» державні мужі вважали за краще взагалі його не фінансувати. У підсумку співробітники Раденського лісництва, що став епіцентром пожежі, не побажали сидіти на голодному пайку і ризикувати життями за мінімальну зарплату, що складається з пожертв лісгоспів центральної і західної України. З 25 штатних посад водіїв пожежних машин, бійців лісової охорони тут на момент загоряння 19 посад виявилися вакантними. Тобто «задавити» вогонь в зародку і затримати паліїв було просто нікому.

  Мудре прислів'я каже: скупий платить двічі. Не захотіли оплачувати роботу лісівників з бюджету - тепер маємо збитки, що значно перевершують розміри необхідного фінансування. Такий ось фінал «Новий день» прогнозував ще минулої осені і взимку. Причому це тільки початок: хто його знає, скільки ще на лівобережжі Дніпра вигорить рукотворних лісів протягом всього спекотного літа 2018 року. Після пожежі, до речі, ситуація не змінилася: держскарбниця як не платила державним лісгоспам області, так і не платить. А що такого? Вигорить ліс до останньої сосонки - і потреба в лісгоспах відпаде. Попелище - воно ж, на відміну від лісників, хліба не просить.
 
 
 
Джерело: newday.kherson.ua

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий