» » Збитки від масштабної лісової пожежі на Херсонщині складають мільйони гривень

Збитки від масштабної лісової пожежі на Херсонщині складають мільйони гривень

Автор: Журналіст від 1-06-2018, 15:12
 
 
  Рятувальники і захисники природи на Херсонщині почали підраховувати збитки, нанесені найбільшою в нинішньому році лісовою пожежею в Олешківському районі.
 
  Загалом вогонь пошкодив 550 гектарів соснових лісів, з яких на 250 га він пройшовся «поверху», прямо по кронах.

  Для боротьби з ним Держслужба з надзвичайних ситуацій України виділила своїм підрозділам п'ятнадцять тонн бензину і п'ять тонн дизельного палива.

  В ході гасіння пожежі десять одиниць техніки (трактори та автоцистерни) вийшли з ладу - на їх ремонт з резервного фонду обласного бюджету асигнували чотириста тисяч гривень і з бюджету Олешківського району - ще 63 тисячі гривень.

  Неважко підрахувати, що витрати на ліквідацію наслідків екологічної катастрофи вже значно перевищили мільйон гривень. Однак в «горільники» перетворилися ще й насадження 40-60-річного віку, і збиток від цього, за попередніми підрахунками, також перевалив за три мільйони гривень.

  Його могло не бути, якби лісові масиви патрулював вертоліт, і в них чергували лісники. Та тільки патрулювання рукотворних лісів Держлісагентство України припинило з міркувань економії бюджетних коштів.

  А зона відповідальності одного-єдиного лісника на Херсонщині становить від 800 до 1500 гектарів, які він змушений обходити, а не об'їжджати, оскільки коштів на придбання палива для машин лісгоспів зараз з держскарбниці також не виділяють.

  В таких умовах велика пожежа була тільки питанням часу. І звинувачувати в тому, що її не змогли швидко приборкати, слід не лісівників або рятувальників, а в першу чергу безвідповідальних державних мужів.

  Раніш за таку безвідповідальність розстрілювали, а зараз чиновники вдають, ніби нічого не сталося: подумаєш, ліс згорів - перший раз, чи що.
 
 
Джерело: khersonci.com.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий