» » 1,5 млрд грн аліментів сплачено українським дітям з початку року (відео)

1,5 млрд грн аліментів сплачено українським дітям з початку року (відео)

Автор: Журналіст від 30-05-2018, 19:29
 
 
  З початку року на користь найменших громадян з боржників по сплаті аліментів стягнено 1,5 млрд грн.

  Про це сьогодні в ході засідання Уряду повідомив міністр юстиції, представник партії "Народний фронт" Павло Петренко.

  При цьому з початку реалізації ініціативи #ЧужихДітейНеБуває 6 лютого на користь дітей стягнено 1,14 млрд грн аліментів. Це на 34,4% більше від рівня зборів за відповідний період минулого року, коли виконавцям вдалося стягнути 853 млн грн.

  Міністр зауважив, що головне завдання держави – створити умови для повноцінного розвиту найменших українців та забезпечити їм щасливе дитинство.

  За словами Павла Петренка, Мін’юст завжди приділяв особливу увагу забезпеченню інтересів дітей. У рамках проекту забезпечення українців безоплатною правовою допомогою неповнолітні мають право не лише на юридичну консультацію в центрах та бюро правової допомоги, а й на повноцінний адвокатських захист у всіх справах.

  Ще один ключовий для Мін’юсту, Уряду та всіх органів влади проект – стягнення на користь дітей, які живуть в неповних сім’ях, заборгованості зі сплати аліментів. Минулого року Мін’юст дав старт ініціативі #ЧужихДітейНеБуває. Було прийняте законодавство, яке значно посилило відповідальність неплатників аліментів.

  Завдяки нововведенням виконавцями Мін’юсту 120 тисячам українців було обмежено у праві виїзду за кордон, керування автомобілем, користування зброєю та полювання. Складено 16 709 протоколів про притягнення боржників до відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт. Понад 10 тисяч боржників оголошено у розшук. Відкрито публічний реєстр неплатників аліментів, куди внесено майже 200 тисяч боржників.
 
  "Результатом всіх цих кроків стало повернення з початку року українським дітям, які роками не бачили коштів від рідних батьків, 1,5 млрд грн аліментів", - додав Павло Петренко.

  Він наголосив: реалізація першого пакету новацій дала змогу виявити додаткові прогалини в чинному законодавстві. Це стало підставою для підготовки другого пакету законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває.

  "15 травня Верховна Рада підтримала у першому читанні 3 законопроекти, які забезпечують малечу додатковим захистом, ще більше посилюють відповідальність злісних неплатників. Сподіваюся, вже найближчим часом депутати проголосують цей пакет у цілому", - зауважив міністр юстиції.

  За його словами, окрім іншого, важливою новацією нового пакету законів #ЧужихДітейНеБуває є стимулювання добросовісних батьків.

  "Ми плануємо поширити податкову знижку на дошкільну, позашкільну і загальну  середню освіту в Україні. Тобто пільги отримають батьки, які записали дитину в приватний садок, музичну школу, спортивну секцію або на курси англійської мови", - резюмував Павло Петренко.
 
 
 
 
 
Джерело: nfront.org.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий