» » З масштабним підпалом лісу на Херсонщині борються рятувальники з 5 областей

З масштабним підпалом лісу на Херсонщині борються рятувальники з 5 областей

Автор: Журналіст від 29-05-2018, 10:25
 
 
  Понад сто гектарів лісу вигоріли за минулі вихідні в Олешківському районі Херсонщини. Все почалося з загоряння біля йодових озер в районі Раденського лісництва, коли вогонь пошкодив і знищив близько двадцяти гектарів соснових насаджень. Уже тоді рятувальники підозрювали, що без підпалу не обійшлося. Розповідаючи про цей факт, на сайті газети «Новий день» згадали, що це найбільша в нинішньому році лісова пожежа в нашій області, але явно не остання. І сумний прогноз «НД» збувся вже буквально через кілька годин. Спалахнуло знову ж в Раденському лісництві, тільки тепер сильний вітер роздмухав пожежу на сотню з гаком гектарів Для її гасіння довелося задіяти вертоліт і два літаки ДСНС України, а також понад сімдесят одиниць техніки підвищеної прохідності та автоцистерн, близько двохсот працівників лісгоспів і співробітників ДСНС. Причому не тільки з Херсонської, але також з Дніпровської, Запорізької, Миколаївської та Одеської областей. І знову вогнеборці кажуть про підпали.

  - Нова пожежа почалася в трьох місцях. Причому осередки загоряння з'являлися по черзі: тільки спалахнуло в одному місці, і туди стягнули техніку, як за п'ятсот-сімсот метрів знову з'явився дим. А так як грози в цей день не було і блискавка підпалити ліс не могла, висновок однозначний - пожежу спровокував людський фактор, - каже начальник Головного управління ДСНС Херсонщини, полковник Сергій Чорний.

  Підпали масивів зелених насаджень - справжня біда Херсонщини. Ліси загоряються і через неуважність туристів, які залишають кострища після своїх пікніків на природі, так і від іскор, що сиплються з вихлопних труб тракторів, і зі злого наміру. Однак біда в тому, що в дев'яносто дев'яти випадках зі ста палії залишаються безкарними - на місці злочинів їх затримати не вдається. А без цього спробуй доведи, що саме конкретний громадянин кинув в суху підстилку запалений сірник. Або розвів в недозволеному місці багаття. Безкарність же провокує нові підпали. Як це сталося в Олешківському районі, і неминуче станеться знову.
 
 
 
Джерело: newday.kherson.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий