» » День матері-2018: що варто знати про свято

День матері-2018: що варто знати про свято

Автор: Журналіст від 13-05-2018, 17:02
 
 
  День матері щорічно відзначається у другу неділю травня. Цьогоріч свято припадає на 13 травня.

  У День матері діти традиційно дарують листівки і вироби, зроблені своїми руками, присвячують мамам вірші, співають пісні або готують сніданки.

  У США День матері вперше привселюдно був підтриманий відомою американською пацифісткою Джулією Уорд Хоув у 1872 році. День матері за версією Джулії Уорд – день єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі. Концепція Джулії Уорд не знайшла широкої підтримки ані в США, ані в інших країнах.

  У 1907 році американка Анна Джарвіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів у пам’ять про свою матір. Анна написала листи до державних установ, законодавчих органів і видатних осіб з пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. У 1910 році штат Віргінія перший визнав День Матері офіційним святом. У 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів.

  Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 23 країни (в їх числі: Бахрейн, Гонконг, Індія, Малайзія, Мексика, Нікарагуа, Об’єднані Арабські Емірати, Оман, Пакистан, Катар, Саудівська Аравія, Сінгапур, Австралія, Україна, Естонія та ін.), а ще понад тридцять відзначають свято в інші дні.

  У США і Австралії існує традиція носити в цей день на одязі квітку гвоздики. Причому колір має значення, так кольорова гвоздика говорить про те, що мати людину жива, а білі квіти приколюють до одягу в пам’ять про померлих матерів.

  Нагадаємо, в Україні День матері не вважається державним святом. Проте даний факт не заважає українцям казати слова подяки матерям та дарувати квіти й подарунки.
 
 
 
Джерело: narodna-pravda.ua

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий