» » Медики назвали найлегший спосіб витягнути кліща

Медики назвали найлегший спосіб витягнути кліща

Автор: Журналіст від 4-05-2018, 16:23
 
 
  Потепління викликало активізацію кліщів, які шукають поживи після затяжних холодів.

  "Найчастіше кліщі осідають на підколінні, у пахвині, у пахвових ділянках, під вушками, у дівчат – під бюстгальтером. Тобто він іде, тут є перепона – і він починає пити кров. Вони дуже терплячі, можуть сидіти в траві від 5 до 10 років не їсти, а чекати саме вас”, – розповів Віктор Сидоренко, столичний хірург.
 
 
 
  Медики закликають українців не намагатися здерти з себе кліща і не експериментувати із народними методами. Краще обережно, щоб не роздушити, витягнути кліща, розкручуючи в один бік.

  "Екзодові кліщі є переносниками багатьох вірусних захворювань, але зараз у місті Києві ми реєструємо випадки зараження на таку хворобу, як хвороба Лайма або екзодово-кліщовий бореліоз. З січня до квітня включно цього року до нашої лабораторії особливо небезпечних звернулися 92 особи. Це кияни, які підпали під напад кліщів”, – розповіла завідувач паразитологічної лабораторії Київського міського лабораторного центру МОЗ України Тетяна Харкун.

  Перші прояви хвороби Лайма дуже нагадують симптоми звичайного грипу: лихоманка, підвищена температура, загальна слабкість, біль у суглобах. Тому у разі укусу кліща звертатись до медиків слід обов’язково, щоб уникнути розвитку небезпечної хвороби. Без надання допомоги виникнуть ускладнення з боку центральної нервової та серцевої системи.
 
 
 
Джерело: narodna-pravda.ua
 
 


реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий