» » На курорті Арабатська стрілка у Херсонській області виникла тиха паніка

На курорті Арабатська стрілка у Херсонській області виникла тиха паніка

Автор: Журналіст від 1-05-2018, 20:29
 
 
  На курорті Арабатська стрілка у Херсонській області – тиха паніка. На піщане узбережжя Азовського моря біля тутешніх сіл Щасливцеве та Стрілкове хвилі винесли цілі оберемки незвичної для тутешньої місцевості рослини із довгими стеблами.
 
  У ній впізнали водяний горіх, або чілім, і в соціальних мережах знявся ґвалт. Викладаючи до загального доступу фото «прибульця», місцеві жителі б’ють на сполох. Адже водяний горіх хоча й не отруйний, та він має властивість швидко розростатися, перешкоджаючи течії. А якщо пляжі через це перетворяться на гниле болото, звідси й відпочивальники повтікають, а в «аборигенів» зникне джерело гарного заробітку.
 
  Хоча науковці їхньої тривоги не поділяють. Скажімо, директор заповідника Асканія-Нова Віктор Гавриленко каже, що чілім у Азовському морі не приживеться – для нього навіть води Сиваша занадто солоні. «Багато років буваю на Сиваші, і жодного разу там водного горіха не бачив. На наших штучних озерах його також немає», - говорить Віктор Гавриленко. Інша справа, звідки «прибулець» на Арабатці взявся. Тут уже простір для здогадок. Оберемки чіліма могло винести або з зрошуваних каналів, або навіть з водосховищ на Дону та Кубані потужна течія прибила. Так чи інакше, але підстави для тривоги з приводу «окупації» чілімом Приазов’я відсутні, запевняють біологи. 
 
 
 
Джерело: skadnews.in.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий