» » На Херсонщині облаштувалися переселенці з Арктики

На Херсонщині облаштувалися переселенці з Арктики

Автор: Журналіст від 10-04-2018, 18:02
 
 
  На Херсонщині процвітає і розростається найпівденніша в світі колонія справжніх арктичних качок – гаг.
 
  Співробітники Чорноморського біосферного заповідника, що обстежили острів Круглий в Ягорлицкій затоці Чорного моря, виявили близько трьохсот місць гніздування гаг, які вже насиджують яйця.  Їх узяли під строгу охорону: на Круглому постійно чергує єгер, який не дозволяє наближатися сюди жодним суднам і човнам, щоб люди не турбували унікальних для наших умов пернатих.
 
  «Найбільша чисельність гаги – в Кандалакшському заповіднику Мурманської області. Отже поява арктичних качок в Ягорлицкій затоці у 1975 році стала справжньою орнітологічною сенсацією, - розповідає старший науковий співробітник Чорноморського біосферного заповідника Дмитро Черняков.  – З тих пір гаги живуть у нас постійно, і нікуди не відлітають. Хоча в історії колонії були і чорні дні: у 2003 році на тому ж острові Круглому з невідомих причин загинуло близько восьмисот особин гаг.
 
  Проте з тих пір її місцева популяція відновилася. Зараз у нас мешкає до тисячі цих птахів, причому з Круглого вони розселяються і в акваторії Тендровської затоки. Їх одиничні гніздів'я знайдені також на островах Орлов, Бабін і Смалін».  
 
  Харчуються гаги крупними молюсками – переважно, мідіями. І збільшення їх популяції означає, що їжі птицям вдосталь. А це вже позитивний чинник для екології: адже мідії є природними фільтрами морської води. І якщо їх багато, то це означає, що море біля берегів Херсонщини буде чистим.
 

 
Джерело: skadnews.in.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий