» » Страсна п’ятниця 2018: чого у цей день робити не можна

Страсна п’ятниця 2018: чого у цей день робити не можна

Автор: Журналіст від 6-04-2018, 10:30
 
 
  Сьогодні Страсна п’ятниця – найскорботніший день передвеликоднього тижня. Цей день присвячений спогаду хресної смерті Ісуса Христа, зняттю з хреста його тіла і поховання.

  "Новини Голої Пристані" з посиланням на НАРОДНУ ПРАВДУ пишуть про традиції, звичаї і заборони в Страсну п’ятницю.

  Рівно о третій годині дня в церкві під час богослужіння виносять Плащаницю – це плат, на якому зображений на повний зріст Господь Ісус Христос, що лежить у гробі. Її виносять з вівтаря і встановлюють в центрі храму на постаменті, який прикрашений квітами. Після чого вже ввечері проходить друга служба, під час якої віруючі стоять із свічками в руках, а Плащаницю обносять навколо храму.

  З церковної служби додому приносять дванадцять палаючих свічок і дають їм повністю догоріти. Вважається, що це принесе матеріальне благополуччя, успіх і радість.

  Всі приготування до Великодня потрібно закінчити в Чистий четвер, щоб в Страсну п’ятницю ніщо не відволікало людину від молитов і служб.

  У цей день не можна фізично працювати і займатися ніякими господарськими справами, не можна шити, в’язати і різати.

  Єдиним винятком є приготування пасок і посів на городі або в полі. При цьому садити що-небудь суворо забороняється, так як увіткнені в землю залізні предмети в Страсну п’ятницю несуть біду.

  Утримайтеся від відвідування розважальних закладів та заходів. Вважається, що людина, надмірно радісна в Страсну п’ятницю, весь наступний рік буде плакати.
 

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий