» » Україна має проблему для національної безпеки в енергопостачанні через те, що в 11 з 24 українських обленерго, володіє часткою росіянин із санкційного списку

Україна має проблему для національної безпеки в енергопостачанні через те, що в 11 з 24 українських обленерго, володіє часткою росіянин із санкційного списку

Автор: Журналіст від 3-04-2018, 06:30
 
 
  Україна має проблему для національної безпеки в енергопостачанні через те, що в 11 з 24 українських обленерго, у тому числі "Херсонобленерго", володіє часткою російський націоналіст Олександр Бабаков.
 
 
  Про це написав старший науковий співробітник Євразійського центру "Атлантичної ради" Андерс Аслунд у статті, опублікованій на сайті організації.

  Аслунд наголошує, що в одинадцяти з 24 українських обленерго значною часткою володіє російський націоналіст Олександр Бабаков.

  "Бабаков займав посаду віце-спікера Держдуми РФ під час російської окупації та анексії Криму і за свою роль у цьому процесі перебуває під санкціями усіх задіяних країн", – зазначає аналітик.

  Також Аслунд звертає увагу на те, що Бабаков фігурує в так званих "Панамських паперах".

  "Згідно з санкціями США та Європи, активи Бабакова мають бути заморожені", – стверджує експерт.

  Аналітик радить українському урядові заморозити його активи з огляду на питання національної безпеки.

  "Ми турбуємось через російські кібернапади на українську енергомережу, в той час як значною її частиною володіє, контролює та управляє ворог", – підкреслює Аслунд.

  Ще один значний власник – Костянтин Григоришин – раніше був російським громадянином, але отримав українське громадянство.

  Крім цього, Аслунд прокоментував приватизаційні плани в Україні.

  "Наразі держава володіє міноритарними пакетами акцій в багатьох обленерго. Так як кожна з цих компаній насправді перебуває під контролем одного, чи двох великих бізнесменів, уряд має продати міноритарні пакети за мінімальною ціною, встановленою державою єдиному зацікавленому покупцеві", – радить аналітик.

  Це було частково зроблено минулого року і уряд передбачив продаж ще десяти міноритарних пакетів акцій.

  Група VS Energy - найбільший приватний гравець на енергетичному ринку в Україні після ДТЕК Ріната Ахметова.

  VS Energy підконтрольні "Київобленерго", "Рівнеобленерго", "Херсонобленерго", "Кіровоградобленерго", "Житоміробленрго", "Одесаобленерго", "Чернівціобленерго", "Севастопольенерго", група також має частку в "Миколаївобленерго" і "Хмельницькобленерго".

  Кінцеві бенефіціари VS Energy - росіяни Воєводін, Гінер, Бабаков і Шаповалов.

  Компанії "Енергетичний стандарт" Костянтина Григоришина належать частки в "Вінницяобленерго", "Луганське енергетичне об'єднання", "Полтаваобленерго", "Чернігівобленерго", "Сумиобленерго".
 
 
 
Джерело: skadnews.in.ua

 

 

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий