» » Мешканець Скадовська протягом декількох років не може повернути свою земельну ділянку, яку здавав в оренду

Мешканець Скадовська протягом декількох років не може повернути свою земельну ділянку, яку здавав в оренду

Автор: Журналіст від 1-04-2018, 19:03
 
 
  Як відомо, переважна більшість сільськогосподарських земель в Україні використовується на праві оренди. Багато договорів укладається на нетривалий строк, до п'яти років. Були випадки, коли власників паїв елементарно дурили. Підписав договір на 5 років. Потім перед п'ятіркою з'являється акуратна одиниця чи двійка, траплялися й фальшиві підписи. 

  А бувають і інши випадки. Земельну ділянку просто не хочуть повертати власнику, хоча термін дії договру вже закінчився. Про такий випадок розповідає скадовчанин Олександр Кухарчук - власник паю на території Благодатненської сільської ради.

  Свої 7,5 га він здав в оренду сільськогосподарському підприємству ДП ДГ Інституту рису у 2009 році, зареєстрували договір у 2010 році. У жовтні 2014 року, а потім і у квітні 2015, землевласник подає заяву про наміри самостійно обробляти землю та не продовжувати дію договору. Та орендар, не звертаючи уваги на заяву, засіває поле яровим ячменем та пропонує мирову угоду.

  Як розповів сам Олександр, дослівно він отримав таку пропозицію: "Попользуемся еще твоим паем, тебе что, жалко? Будешь себя хорошо вести, может и за аренду заплатим, а так будем вытравливать, затапливать, пока не согласишься на наши условия".

  І почалась паперова тяганина - громадянські звернення Кухарчука до Інституту рису, до правоохоронних органів, обласного Департаменту агропромислового розвитку та Департаменту екології та природних ресурсів. Чому до екології? А тому, що далі у цій історії відбувалось знищення врожаю гербицидами. У 2016 році був знищений ячмінь, щоб не віддавати врожай власнику земельної ділянки у рахунок боргів, а у 2017 - соняшник, який вже був посіяний самим власником.
 
 
 
  Олександр Кухарчук намагається відшкодувати збитки та довести, що знищення посівів дійсно проводились. Але комісія при райдержадміністрації збитків не виявила, а кримінальні провадження щодо пошкодження посівів соняшника та самовільного зайняття земельної ділянки, закриті. І весь цей час, після закінчення дії договору, Олександр орендної плати не отримував, а ту що отримував раніше, мав без урахування інфляції, податки ж до бюджету сплачував.

  Як ще один беззаперечний доказ того, що гербициди дійсно застосувувались, Кухарчук наводить факт звернення на Урядову гарячу лінію громадянки Сіренко, яка отруїлася гербицидами, перебуваючи саме на той час на своїй дачній ділянці поблизу місця їх використання. Хімічна обробка препаратом "Цитадель" проводилась без врахування напрямку вітру. З працівниками Інституту рису "проведено додаткову роз'яснювальну роботу", як зазначено у листі підпрємства.

  Наш співрозмовник не збирається зупинятися і хоче довести свою правоту. А крім того, запевняє, що таких, як він, постраждалих, багато. Просто поки що вони мовчать.
 
 
 
 

Джерело: skadnews.in.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий