» » НА ХЕРСОНЩИНІ РОЗПОЧАВСЯ МІСЯЧНИК ДОБРОВІЛЬНОЇ ЗДАЧІ ЗБРОЇ

НА ХЕРСОНЩИНІ РОЗПОЧАВСЯ МІСЯЧНИК ДОБРОВІЛЬНОЇ ЗДАЧІ ЗБРОЇ

Автор: Журналіст від 4-07-2016, 20:44
НА ХЕРСОНЩИНІ РОЗПОЧАВСЯ МІСЯЧНИК ДОБРОВІЛЬНОЇ ЗДАЧІ ЗБРОЇ


З 1 по 31 липня 2016 року Головним управлінням Національної поліції в Херсонській області проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, спеціальних засобів, вибухових матеріалів та їх реєстрація в установленому законодавством порядку.

Шановні громадяни! Незаконне зберігання зброї, боєприпасів, спеціальних засобів та вибухових матеріалів є не лише правопорушенням, а й становить небезпеку, як для особи, яка їх зберігає, так і близьких та оточуючих людей. Як свідчить статистика, такі дії призводять до непоправних подій: по-перше – це притягнення до кримінальної відповідальності, по-друге – відсутність навичок поводження зі зброєю може призвести до загибелі чи травмування осіб, які нею користуються. Ще гіршими подіями є загибель чи травмування дітей, які знаходять зброю, боєприпаси та вибухові матеріали, які неналежним чином зберігаються їх батьками та родичами.

Повідомляємо, що згідно ст. 263 Кримінального кодексу України носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, чи вибухових речовин без передбаченого законом дозволу карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років. Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин, або арештом на строк від 3 до 6 місяців, або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

Щодо гладкоствольної мисливської зброї, то згідно зі ст. 190 КУпАП (Кодекс України про адміністративні правопорушення) порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї тягнуть за собою накладення штрафу від 7 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.

В той же час, особа, яка добровільно здала вогнепальну та холодну зброю, бойові припаси або вибухові речовини (матеріали), що зберігаються у неї без відповідного дозволу, звільняється від кримінальної відповідальності.

Отже, шановні жителі Херсонщини! Якщо ви маєте незареєстровану зброю, але хочете жити у злагоді із Законом, то у період проведення місячника добровільної здачі зброї вам слід звернутися до підрозділів поліції за місцем проживання, де працівники дозвільної системи нададуть вам кваліфіковану консультацію та допоможуть у легалізації зброї. Жителям м. Херсона з питань здачі та реєстрації зброї необхідно звернутись у сектор дозвільної системи Херсонського відділу поліції за адресою: м. Херсон, вул. Лютеранська (Кірова), 4. Довідки за телефонами: 45-94-04; 45-90-95; 45-90-99.

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий