» » Українців попереджають про небувалі афери з нерухомістю: що потрібно знати і як вберегтись

Українців попереджають про небувалі афери з нерухомістю: що потрібно знати і як вберегтись

Автор: Журналіст від 2-02-2018, 09:00
 
 
  Існує безліч схем обману при продажу нерухомості. Шахраї охоче працюють з квадратними метрами. Оскільки висока ціна об’єкта гарантує непоганий заробіток.

   Адвокат ЮК "Де-юре” Андрій Павлішин розповів про основні схеми обману при продажу нерухомості в Україні.

  Підроблена довіреність – це найпоширеніша схема шахраїв. Злочинці підробляють документ від власника на розпорядження нерухомістю за сприяння нотаріусів. Від легального документа бланк відрізняється тим, що підпис довірителя є липовим.

  За даним документом відновлюються правовстановлюючі документи, замовляються довідки і оцінка. У нотаріуса або покупця не виникне підозри в законності угоди. Однак може виявитися так, що власник приїде в квартиру після відрядження і виявить, що вона вже продана.

  Покупця повинні насторожити наступні фактори: факт продажу за дорученням; дублікати правовстановлюючих документів; вартість об’єкта нижче ринкової.

  Ризикові новобудови – схема продажу квартир в недобудованих або довго споруджуваних будинках. У 2006-2008 роках банки охоче брали в заставу по кредиту майнові права. Іпотека або заборони на дії з нерухомістю реєструвалися не за адресою об’єкта, а за місцем реєстрації позичальника. Після здачі будинку первинний договір інвестування квартири підроблявся на той, в якому покупець вже "чистий”.

  "Надалі така "чиста” квартира продається нещасним покупцям, які після закінчення якогось часу стикаються з претензіями банку. Та ж схема працює навіть коли іпотека "прив’язана” до адреси квартири і особливо у випадку з довгобудами. Адреса при здачі будинку в експлуатацію змінюється. А в держреєстрі за новою адресою квартира виявляється вже не "заіпотеченою”, – розповів Павлішин.

  Насторожити повинні такі чинники: довгобуд; "свіженький” договір інвестування; договір поступки права вимоги; відсутність квитанцій про оплату майнових прав; вартість об’єкта нижче за ринкову; очищають від обтяжень.

  Також продається проблемна нерухомість, яка за підробленими або сумнівним рішенням суду "очистилася” в держреєстрі від обтяжень. Юрист зазначив, що завжди потрібно запитувати, на якій підставі було припинено іпотеку, знятий арешт та інші обтяження.

  "Дуже часто буває так: вчора зняли іпотеку із заочного рішення суду, сьогодні продали, а завтра прийшов кредитор вимагати виплат по боргу”, – сказано в матеріалі.

  Насторожити покупця має: наявність старих обтяжень; дуже термінова продаж відразу після зняття обтяження; попередня угода купівлі-продажу була недавно (перепродаж майна).

  Також, часто продають нерухомість перед розлученням, встановленням факту спільного проживання або притягненням до кримінальної відповідальності. Потрібно скинути нерухомість, щоб не віддавати її чоловікові або державі.

  Що повинно насторожити: продаж нерухомості без згоди чоловіка/дружини; поспіх при продажу, зниження ціна; рекомендації покупцям.
 
 
 
Джерело: narodna-pravda.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий