» » 1 лютого стартує масштабна перепідготовка вчителів початкової школи, що з 1 вересня навчатимуть 400 тис. першачків

1 лютого стартує масштабна перепідготовка вчителів початкової школи, що з 1 вересня навчатимуть 400 тис. першачків

Автор: Журналіст від 31-01-2018, 18:15
 
 
  1 лютого на онлайн платформі EdEra стартує навчання на обов’язковому «Онлайн-курсі для вчителів початкової школи», які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року. Для проходження зареєструвалися понад 50 тис. користувачів.

  Про це повідомила міністр освіти і науки, представник партії "Народний фронт" Лілія Гриневич.

  «У реформі Нова українська школа багато рішень народжуються вперше та вперше застосовуються в нашій системі освіти. Використання сучасних технологій – дистанційного курсу – одне з таких рішень», - зазначила міністр.

  Лілія Гриневич наголосила, що перепідготувати потрібно 22 тис. вчителів початкової школи, які повинні пройти підвищення кваліфікації в обмежені терміни часу.

  «Забрати таку кількість людей з роботи, забрати їх з класів і відправити на тривалі курси підвищення кваліфікації фізично неможливо. Тому було вирішено використовувати формат змішаного навчання. Тобто навчальних 60 годин вчитель має пройти в межах дистанційного курсу, а ще 60 годин будуть спрямовані на очне навчання», – розповіла Лілія Гриневич.

  Вона також зазначила, що Нова українська школа передбачає три основні компоненти – це новий зміст освіти, нові методики навчання та нове освітнє середовище. «І один із найсуттєвіших викликів – дати вчителям нові знання», – додала міністр.

  У межах підвищення кваліфікації педагоги мають отримати:

- вичерпну інформацію про суть реформи;

- знання та навички використання сучасних методик навчання;

- вміння навчати через інтегроване навчання;

- сучасні підходи до управління класом.

  «Курс дає можливість ознайомитися з новим Державним стандартом початкової освіти, отримати практичні навички управління класом, навчитися методикам компетентнісного та інтегрованого навчання, ознайомитися з іншими сучасними методиками викладання в 1-му класі. Важливою частиною курсу є розділи, присвячені інклюзивній освіті та основам нейропсихології – науці, що дозволяє зрозуміти особливості функціонування мозку дитини, виявити причини труднощів у навчанні й усунути їх», – відзначила Лілія Гриневич.

  Онлайн-курс відкритий для всіх охочих. Тобто кожен вчитель, який має бажання опанувати методики компетентнісного навчання, або, наприклад, батьки школярів, можуть пройти навчання. У разі успішного закінчення курсу вони отримають електронний сертифікат. Успішність оцінюватиметься за виконання теоретичних і практичних завдань, що отримуватиме слухач під час навчання. Наявність сертифікату обов’язкова для вчителів, що навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року. Він зараховуватиметься як підвищення кваліфікації.
 
 
 
 
Джерело: nfront.org.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий