» » Як українцям нараховують «липові» борги за комунальні послуги

Як українцям нараховують «липові» борги за комунальні послуги

Автор: Журналіст від 31-01-2018, 14:38
 
  Якість комунальних послуг в Україні та інших країнах Європи не варто й порівнювати. Лише у Києві з усіх скарг, що отримала торік «Держпродспоживслужба», 40% стосуються саме поганої роботи житлово-комунальних підприємств.

  Про це повідомляє видання ZIK.

  Українці серед усіх країн Європи найбільше сплачують за комунальні послуги. На оплату рахунків за квартиру, тепло, газ, воду та світло українці витрачають приблизно 40% від середньої зарплати, тоді як жителі європейських країн віддають за «комуналку» не більше як 20%.

  Люди отримують рахунки за неіснуючі борги та неіснуючі послуги, у рахунках часто плутанина, а за перевірку лічильників, подекуди, досі вимагають грошей.

  Киянка Ірина Синіна за комунальні послуги справно платить щомісяця. Але у вересні помітила: те, за що просять гроші у платіжках, не збігається з даними лічильників, а потім раптом з’явився борг за світло.

  «Почали з’являтися цифри з боргами. У кожній квитанції чомусь він різний. За жовтень, наприклад, могло бути 500 гривень боргу, а наступного – уже 300. Хоча ми його не оплачували», – розповідає Ірина Синіна.

  У платіжках за воду теж неприємний сюрприз: попри те, що в Ірини бойлер, а лічильник гарячої води давно не працює, комунальники продовжують нараховувати борги. Буцімто, жінка використовує по 10-15 «кубів» гарячої води щомісяця.

  Директор аналітично-дослідницького центру Інститут міста Олександр Сергієнко стверджує: плутанина у платіжках і нарахування неіснуючих боргів в Україні – масове явище.

  «Велике нагромадження помилкових чи незрозумілих рахунків – невідворотне, а наші комунальники «відіграються» на простому народі. Вони намагаються будь-якими способами зняти з людей гроші», – заявив Олександр Сергієнко.

  Звинувачує комунальні підприємства і екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко.

  «За умов повної безкарності вони використовують будь-яку можливість для того, щоб через тарифи, перевірку лічильників, завищення норм та інше «скачати» з людей зайві гроші», – переконаний Кучеренко.

  Екс-міністр з питань житлово-комунального господарства радить не закривати очі на «липові» борги і не сплачувати їх, а, наскільки б складно це не було, писати скарги і домагатися скасування несправедливих нарахувань. 
 

Джерело:  zik.ua
 
 
 


реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий