» » На Херсонщині відкрили першу сонячну електростанцію

На Херсонщині відкрили першу сонячну електростанцію

Автор: Журналіст від 26-01-2018, 11:26
 
 
  Минулого тижня, не дивлячись на песимістичні настрої скептиків, запрацювала перша в Бериславі фотоелектрична сонячна електростанція «Таванська-2» потужністю 7,68 МВт.

  Сонячна енергетика - екологічно чиста,  повністю радіаційно безпечна і не утворює відходів, що вимагають подальшої утилізації. Саме тому сонячна енергетика останнім часом стала однією з тих галузей, що найбільш активно розвиваються в Україні.

  Херсонщина – унікальна область, адже нараховує близько 200 сонячних днів у році, тож є продуктивним регіоном для розвитку сонячної енергетики в Україні. Проте ще рік тому для пересічного мешканця Берислава думка про реалізацію потужного інвестиційного проекту, та ще й на місці смітників в північно-східній частині міста, здавалася фантастичною.

  «Це не перший проект нашого підприємства, проте найпотужніший за обсягом виконаних робіт. Загалом альтернативна енергетика – це перспективна галузь, враховуючи затверджений «зелений» тариф. Очікуємо, що термін окупності цієї станції складатиме 5 років. Згідно з законом, «зелений» тариф встановлений до 2030 року, тож плануємо побудувати ще декілька подібних об’єктів на території міста Берислава та Бериславського району», – наголосив Євген Ладнич, генеральний директорі ндустріальної групи компаній «Рентехно», яка сфокусована на розвитку та запровадженню інженерних рішень з використанням енергозберігаючих технологій і відновлюваних джерел енергії.

  Дмитро Лукомський, співзасновник індустріальної групи компаній «Рентехно», зауважив:

  «Комплектуюче обладнання станції – продукт іноземних та українських виробників. Об’єкт спроектовано з використанням стрінговихінвенторів та полікристалічних кремнієвих модулів.Наземна фотоелектрична сонячна електростанція «Таванська-2» складається із30382 фотоелектричних модулів (ФЕМ) типу Q.POWER G5–270 Wp потужністю 0,27 кВт кожен. Усі інвертори поєднані в групи, котрі підключені до комплектних трансформаторних підстанцій 0,4/10 кВ. Орієнтовна кількість виробленої електроенергії на рік складатиме близько 10942 МВт/год».

  Безпосереднє будівництво сонячної електростанції тривало 6 місяців. За цей термін близько 100 жителів міста Берислава та прилеглих сіл отримали робочі місця. Реалізація проекту стала можливою завдяки злагодженій співпраці місцевої влади, інвесторів, інженерів групи компаній «Рентехно». Вклад у будівництво сонячної електростанції — 9 млн.дол. До кінця 2018 року планується введення ще двох станцій, встановленою потужністю 13,5 МВт., зведення яких, до речі, вже розпочато.

  Місто Берислав не тільки позбулося страшенних смітників, а й отримує щорічно до міського бюджету більше 600 тис. грн. лише орендної плати за землю.

  «Такі надходження становлять 10% до обсягу власних надходжень міського бюджету та в подальшому суттєво впливатимуть на фінансову спроможність нашої громади. Сподіваємося, що інвестори нададуть підтримку у реалізації соціальних проектів у місті», - поділився своїми очікуваннями Олександр Шаповалов, міський голова Берислава.
 
 
 
Джерело: skadnews.in.ua

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий