» » Почався новий етап е-декларування: тепер і для громадських діячів

Почався новий етап е-декларування: тепер і для громадських діячів

Автор: Журналіст від 4-01-2018, 17:49
 
В Україні з 1 січня стартував етап подачі електронних декларацій за 2017 рік, нагадали в Нацагентстві з питань запобігання корупції. Тепер е-декларування поширюється не тільки на чиновників, а й на членів громадських рад при державних органах та громадських діячів - антикорупціонерів, повідомляє "ЛIГАБiзнесIнформ".

Подати е-декларацію необхідно до 1 квітня 2018 року за допомогою офіційного сайту НАЗК.

В агентстві рекомендують декларантам перед заповненням декларації перевірити адресу електронної поштової скриньки в персональному кабінеті Єдиного реєстру декларацій. Також рекомендується перевірити термін дії і працездатність електронного цифрового підпису.

НАЗК також пропонує суб'єктам декларування ознайомитися з роз'ясненнями щодо заповнення форми е-декларації та відповідями на типові запитання. Також антикорупційний орган підготував відеокурс з роз'ясненнями щодо заповнення декларації по розділах.

Особливість е-декларування в 2018 році полягає в тому, що тепер, крім держчиновників і представників місцевого самоврядування, декларації повинні подавати особи, які до них прирівнюються, а саме:

- члени наглядових рад держбанків, держпідприємств або держорганізацій, що мають на меті отримання прибутку;

- члени конкурсних комісій, утворених відповідно до законів про держслужбу і службу в органах місцевого самоврядування;

- члени Громадської ради доброчесності, громадських рад, рад громадського контролю при держорганах, які беруть участь в підготовці рішень з кадрових питань, підготовці, моніторингу, оцінки виконання антикорупційних програм.

Також обов'язок подавати декларації тепер поширюється на фізосіб, які:

- отримують фінансування за програмами (проектами) допомоги в сфері запобігання та протидії корупції;

- систематично, протягом року, виконують роботи, надають послуги щодо імплементації стандартів в сфері антикорупційної політики та її моніторингу, готують пропозиції з питань формування, реалізації такої політики - якщо такі роботи, послуги фінансуються за рахунок технічної або іншої допомоги в сфері запобігання, протидії корупції;

- керують або входять до складу вищого та інших органів управління громадських об'єднань, інших непідприємницьких товариств, які займаються антикорупційною діяльністю та пов'язаними з нею питаннями.

23 березня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон, яким зобов'язала борців з корупцією подавати електронні декларації. 27 березня наказ був підписаний президентом Петром Порошенком. Ухвалення закону розкритикували дипмісії США і Євросоюзу.
В липні 2017-го Порошенко вніс в Раду законопроекти, якими передбачається скасування зобов'язання для громадських діячів подавати декларації.
 
Джерело: news.liga.net
 
 
 

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий