» » ЗНО-2018: які новації підготували для абітурієнтів

ЗНО-2018: які новації підготували для абітурієнтів

Автор: Журналіст від 3-01-2018, 15:45
 
 
  У 2018 році українські школи випустять близько 200 тисяч випускників. Це піковий показник демографічної кризи.

  Абітурієнтам радять проходити пробні тестування і ретельно перевіряти інформацію щодо предметів, необхідних для вступу на бажану спеціальність.

  Найбільшою складністю для випускників шкіл у 2018 році стане те, що для вступу в бюджетні місця тепер необхідно здати зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з фіксованим конкурсних предметів, вважає директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров:

  "2018 з випуску одинадцятих класів – це пік демографічної кризи. Нижче вже не буде. Ми протягом 15 років щороку говорили, що кількість випускників шкіл менше, ніж роком раніше. У наступний рік кількість випускників шкіл очікується близько 200 тисяч”.

  За даними Шарова, це найменша цифра за останні 70 років, а десять років тому школи залишили 350-400 тисяч майбутніх студентів.

  Координатор освітніх проектів громадянської мережі «Опора» Наталія Радиш підкреслює: абітурієнтам варто перевіряти актуальну інформацію, щоб не здати випадково предмет, який не потрібен для вступу до обраного ВНЗ:

  "Дуже багато абітурієнтів до реєстрації на ЗНО не вивчають умови прийому до вищих навчальних закладів і потім виходять деякі непорозуміння, оскільки вони дуже часто користуються неперевіреною інформацією з минулих років. Виходить неприємна ситуація, коли вони готуються або реєструються на ЗНО не з того предмета, який є обов’язковим для подачі”, – пояснює вона.

  "Рекомендуємо принаймні на один якийсь предмет зареєструватися, особливо тим дітям, які насправді дуже чутливі до якихось таких стресових ситуацій, як іспити, ситуацій, які трапляються раз, щоб побороти це хвилювання безпосередньо на тому тестуванні”, – додає вона.

  За словами представника МОН, хоча діти-що надходять з окупованих територій отримують інформацію з деяким запізненням, для них істотних змін у вступній кампанії 2018 року.

  Шаров вказує на те, що абітурієнти з непідконтрольних територій, які хочуть вступати до українських вишів стикаються з опором з боку бойовиків угруповань "ДНР” і "ЛНР”:

  "Найбільш активно вони заважали надходять перетинати лінію розмежування тоді, коли потрібно було приїжджати і вступати в установи вищої освіти в Україні. Хоча хочу відзначити, що ті, хто хотіли, так чи інакше знайшли підходи, зуміли переїхати раніше, пізніше, манівцями, і ми дуже раді, що з року в рік збільшується кількість вступників в українських університетів з числа жителів непідконтрольною території окремих районів Донецької та Луганської областей”.

  Олег Шаров вважає, що пільги повинні перестати бути фактором зниження якості вищої освіти:

  "Пільга повинна надаватися в іншому вигляді – не у вигляді права на пільговий вступ до установи вищої освіти, до навчання за програмою вищої освіти, до якої цей абітурієнт може бути недостатньо підготовлений. Пільга повинна бути в тому, щоб цей вступник отримав можливість отримати додаткову підготовку, можливо, за бюджетні кошти. Це буде якраз пільгою або привілеєм. Вже на підставі цієї підготовки він зможе вступати в установи вищої освіти максимально на загальних підставах”.
 
 
 
 
Джерело: narodna-pravda.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий