» » Трудовий кодекс по-новому: працівники стануть більш незахищеними перед роботодавцем

Трудовий кодекс по-новому: працівники стануть більш незахищеними перед роботодавцем

Автор: Журналіст від 2-01-2018, 16:30
 
 
  Експерти вважають, що працівники стануть більш незахищеними перед роботодавцем.

  В Україні збираються прийняти новий Трудовий кодекс. Згідно з оновленою редакцією, яка надійшла в Раду після других правок, значно зріс перелік причин для звільнення: так, тепер можуть звільнити у зв’язку з незадовільним станом здоров’я, втратою працездатності та розголошенням комерційної таємниці.

  Саме розширений список причин для звільнень викликав запитання у експертному суспільстві. Так, лідер всеукраїнської незалежної профспілки "Захист праці” Олег Верник в коментарі виданню пояснює, що з прийняттям такого кодексу, працівники стануть більш незахищеними.

  Експерт пояснює, що додалася ще така причина для звільнення, як розголошення комерційної таємниці. Що таке комерційна таємниця, буде прописуватися в трудовому договорі.

  "Тобто, впише роботодавець, що секретом вважається розмір заробітної плати. І якщо працівник дружині своїй або дітям розповість, що ось така у мене зарплата, а дружина піде і подругам поскаржиться, що у чоловіка маленька зарплата — все, пішло розголошення таємниці і є підстави для звільнення”, — наводить приклад Олег Верник.

  Нагадаємо, якщо український парламент ухвалить новий Трудовий кодекс, передусім зміни стосуватимуться ключових статей щодо захисту прав працівників: відпустка, звільнення і декрет.

  Також повідомлялося, що новий Трудовий кодекс дасть можливість офіційно працювати дітям. Передбачається, що роботодавець зможе укладати трудовий договір з дітьми, що не досягли 14-річного віку. Така норма дозволить офіційно заробляти гроші дітям, які працюють в кіно і рекламі, приймають участь у концертах тощо.

  Додамо, після прийняття нового Трудового кодексу в Україні зникне один "історичний” вихідний і з’явиться законна сієста посеред робочого дня. Також в проекті кодексу з’явилися пільги для військових і переселенців, а також для молодих батьків.
 
 
Джерело: narodna-pravda.ua

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий