» » З 1 січня у силу вступають закони, які торкнуться кожного українця

З 1 січня у силу вступають закони, які торкнуться кожного українця

Автор: Журналіст від 31-12-2017, 18:51
 
 
 
  Закон про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів №6327, який дає старт медичній реформі і закон про підвищення доступності та якості медобслуговування в сільській місцевості №7117 опубліковані в "Голосі України” від 30.12.2017 р. № 249-250 (6754-6755) і вступають в силу з 1 січня 2018 року.

  Прийнятий Верховною Радою законопроект №6327 про медичну реформу передбачає оплату з держбюджету медичних послуг, виробів і ліків для профілактики, діагностики, лікування та реабілітації у зв’язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю і пологами.

  Документ також передбачає, що зарплата лікарів становить щонайменше 250% від середньої зарплати в Україні за липень минулого року.

  Також в силу вступить закон про поліпшення доступу до медобслуговування в сільській місцевості.

  Документ передбачає, що в селі створять медустанову для надання первинної медичної допомоги — це може бути фельдшерсько-акушерський або фельдшерський пункт, амбулаторія, медичний пункт, медичний кабінет, мобільний медичний кабінет або аптечний пункт.

  Згідно із законом, первинна медицина повинна бути безкоштовною для селян. Фінансувати її планується з держбюджету, місцевих бюджетів та інших законних джерел. Зокрема хочуть залучати інвестиції.

  В цілях забезпечення роботи телемедицини Кабінет міністрів повинен у відповідності з законом вирішити питання забезпечення доступу установ охорони здоров’я в сільській місцевості до Інтернету. Більшість змін почнуть діяти з 1 січня 2018 року.
 
 
 
Джерело: narodna-pravda.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий