» » Бюджет-2018: всі зміни, про які потрібно знати українцям

Бюджет-2018: всі зміни, про які потрібно знати українцям

Автор: Журналіст від 11-12-2017, 08:54
 
 
  Головний фінансовий документ країни на чверть буде складатися з запозичень, а економічні показники розраховуються з курсу долара по 29,3 гривень.

  Ми зібрали важливі цифри бюджету-2018, які повинен знати кожен українець: курс долара, "мінімалку”, прожитковий мінімум, інфляцію, зростання ВВП, дефіцит держбюджету і приватизацію, пише Народна Правда з посиланням на Вероятно.

  Курс долара

  У держбюджеті-2018 Кабмін передбачив ослаблення середньорічного курсу до $/29,3 гривень у порівнянні з $/27,2 гривень в держбюджеті-2017.

  В реальності ж на початок наступного року експерти прогнозують курс в межах $/30,1 гривень. Так, економіст і фінансовий аналітик, радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ зробив наступний прогноз:

  "У найближчі три місяці: грудень-17 – лютий-18, реперна курсова точка 28. Потім, можливо, скочування два курсових коридору. Песимістичний сценарій: 28-30 (починаючи з березня 2018 р.), в разі погіршення економічних показників і загострення політичної ситуації. І оптимістичний сценарій: 27-28 (починаючи з березня 2018 р.), в разі, якщо ситуація покращиться. У найближчі тижні нас очікує одна-дві корекції гривні в бік зміцнення, а потім знову рух до точки 28”, – підкреслив він.

  "Мінімалка”

  До держбюджету-2018 з 1 січня заклали підвищення мінімальної зарплати з 3200 до 3723 грн. – тобто радикального підвищення вже не планується. Приріст мінімальної зарплати становитиме лише 16%, хоча Гройсман вже поспішив підкреслити, що доходи українців будуть рости швидше, ніж ціни.

  Прожитковий мінімум

  Прожитковий мінімум становитиме 1700 гривень. У планах на 2017 рік він не раз змінювався і становив в середньому 1600 гривень, а з грудня повинен скласти ті ж 1700 гривень.

  Інфляція

  Роком раніше нинішній уряд закладав у бюджет інфляційний прогноз 8%, але вже за підсумками січня-жовтня зафіксовано 11,5%. Є обґрунтовані підозри, що інфляція в 2018 році буде набагато вище 9%.

  Як зазначив в коментарі виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, коли в державному бюджеті на наступний рік закладено курс на рівні 30 гривень за один долар, що автоматично означає девальвацію нацвалюти на 15%, це також означає, що курсовий стрибок відіб’ється і на цінах.

  Зростання ВВП

  На 2017 рік міністерство економічного розвитку і торгівлі України прогнозував приріст ВВП на 1,8%, Світовий банк – на 2%. Ймовірно, в таких межах буде і реальний показник.

  Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2018 році очікується урядом на рівні 3% в рік. Це означає, що до рівня 2013 року економіка повернеться нескоро.

  Дефіцит держбюджету

  Цей показник держбюджету складе 2,4% ВВП або близько 79,2 млрд. гривень. Це на кілька процентних часток менше, ніж планували в минулому році.

  Значну частину доходів бюджету очікується отримати шляхом запозичення: 112 млрд гривень – внутрішні, 81 – зовнішні. На виплату держборгу в новому році передбачено спрямувати 118 млрд гривень.

  Головними джерелами поповнення бюджету України залишаються податки на додану вартість, доходи фізосіб і акцизи. При цьому, в новому проекті бюджету також зазначено, що близько 150 мільйонів доларів буде отримано в результаті спецконфіскаціі майна колишніх високопоставлених чиновників.

  Приватизація

  Уряд незмінно закладає до держбюджету 11 млрд гривень за цією статтею – але за підсумками року в графі красувалася цифра, близька до нуля: Одеський припортовий завод так і не змогли продати. Що буде з приватизацією в 2018 – прогнозувати складно.
 
 
Джерело: narodna-pravda.ua
 
 
 

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий