» » Міністерство юстиції України запровадило онлайн-реєстрацію договорів оренди сільськогосподарських земель

Міністерство юстиції України запровадило онлайн-реєстрацію договорів оренди сільськогосподарських земель

Автор: Журналіст від 6-12-2017, 20:19
 
 
  Міністерство юстиції України запровадило онлайн-реєстрацію договорів оренди сільськогосподарських земель. Новий сервіс дозволить українцям подати заяву на реєстрацію договору про оренду в мережевому режимі без черг, часових витрат та контакту із чиновниками.

  Для реєстрації укладеного контракту необхідно завантажити відскановану копію згоди про оренду землі сільськогосподарського призначення і підписати документи власним електронним підписом. Наявність даних про певну земельну ділянку можна буде переглянути у базі Держгеокадастру, який здійснюватиме обмін інформацією із бази даних під час реєстрації.

  Щорічно в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно реєструється більше 10 млн заяв. Близько 20% з них (орієнтовно 2 млн заяв) – це заяви на реєстрацію інших речових прав, пов’язаних із землею. Однак попит на цю послугу перевищує кількість реєстрацій, що пов’язано з імплементацією в кінці 2016 року положень так званого "антирейдерського” закону.

  Варто зазначити, що під час оформлення заявки внесений код земельної ділянки буде автоматично перевірятися Державним земельним кадастром. Це захистить базу даних від фальсифікацій чи неправильно поданих даних. До того ж реєстратор буде автоматично отримувати інформацію про власника землі. Тому подання заявки в онлайн-режимі зберігатиме нерви та час обох сторін процесу.

  Незабаром на нову систему буде переведено близько 20 пріоритетних державних реєстрів, які переведуть понад 98% адміністративних послуг та сервісів для населення в електронний формат. Станом на 1 липня 2017 року в Україні діють 50 553 договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності площею 1,4 млн гектарів, що були укладені на безконкурентних умовах.
 
 
Джерело: narodna-pravda.ua
 

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий