» » Отримання та заміна посвідчення водія 2017: процедура і ціна

Отримання та заміна посвідчення водія 2017: процедура і ціна

Автор: Журналіст від 9-11-2017, 10:36
 
 
  В Україні, згідно із законодавством, керувати транспортними засобами можна лише за наявності національного посвідчення водія (водійських прав) відповідної категорії (Постанова Кабміну № 340 від 08.05.1993 року «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами»).
 
  Як отримати водійське посвідчення? Які документи потрібні для видачі прав? Як відновити або замінити водійське посвідчення? Що робити, якщо позбавили прав?
 
  Отримання водійських прав

  На сьогоднішній день видача прав є однією з найбільш затребуваних послуг, що надаються сервісними центрами Міністерства внутрішніх справ. Щорічно в країні видається кілька сотень тисяч водійських посвідчень. Так, за даними МВС, в 2016 році вперше водійські права отримали 360 256 українців.
 
  Як отримати водійське посвідчення вперше (покрокова інструкція)?
 
  Процедура отримання прав у 2017 році передбачає проходження чотирьох обов’язкових етапів:
 
  Крок 1. Навчання в автошколі
 
  Від вибору навчального закладу буде залежати якість отриманих вами теоретичних знань і практичних навичок водіння. Тому до вибору автошколи варто підходити серйозно. Обов’язково уточніть наявність ліцензії МОН та атестата акредитації МВС.
 
  Терміни та вартість навчання на курсах водіння залежать від обраної категорії транспортних засобів. Для запису в автошколу необхідно подати наступний пакет документів:
 • - заява із зазначенням місця проживання та категорії ТЗ
 • - паспорт (пред’являється особисто) + копія ІПН
 • - 4 фотографії розміром 3,5х4,5
 • - медична довідка
  Після закінчення курсу навчання здаються внутрішні іспити з Правил дорожнього руху та водіння. Підтвердженням проходження підготовки водіїв є свідоцтво, термін дії якого становить 10 років з дня закінчення курсів.

  Крок 2. Проходження медичного огляду
 
  Основною метою медогляду є отримання довідки про придатність до керування транспортним засобом. Без неї отримати права неможливо.
 
  Медичний огляд включає в себе: загальне обстеження спеціалістами медичної комісії, лабораторне і функціональне обстеження (загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор, ЕКГ, обстеження гостроти й полів зору, обстеження вестибулярного апарату, визначення групи крові і резус фактора).
 
  Медична довідка, видана із зазначенням хвороби згідно з «Переліком захворювань і вад, при яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами», є підставою для відмови в отриманні посвідчення водія.
 
  Крок 3. Складання іспитів в сервісному центрі МВС
 
  Прив’язку до прописки (реєстрації) скасували, тому скласти іспит на права в 2017 році можна абсолютно в будь-якому СЦ МВС. При проходженні перевірочного контролю в складі навчальної групи автошколи, тестування проводиться в територіальному сервісному центрі МВС за місцезнаходженням навчального закладу. Всі необхідні документи подаються представниками автокурсів, від вас вимагається тільки наявність паспорта.
 
  Індивідуальне складання іспитів (окремо від своєї групи з автошколи) передбачає самостійну подачу повного пакета документів:
 
 • заява (заповнюється в ТСЦ)
 • копія ідентифікаційного коду
 • документ, що засвідчує особу
 • медична довідка встановленого зразка
 • квитанція про сплату державної послуги
 • свідоцтво про закінчення курсів з підготовки водіїв
 • оригінал і ксерокопія документів про зміну особистих даних (у разі їх зміни)
  Екзаменаційний блок для отримання водійського посвідчення складається з двох частин: теоретичної (20 хвилинне комп’ютерне тестування — 20 питань) і практичної (демонстрація навичок водіння). Якщо ви не вклалися у відведений для тестів час або зробили більше двох помилок — іспит провалено і допуск до практики не був отриманий. Перездати теорію можна не раніше, ніж через 5 днів, кількість спроб необмежена. На здачу практичного іспиту з водіння відводиться 3 спроби.
 
  На сайті Головного сервісного центру МВС з’явилася можливість безкоштовно підготуватися до здачі теоретичного іспиту з ПДР для отримання водійського посвідчення. Нові питання тестів з варіантами відповідей можна скачати або пройти в онлайн режимі. Кількість спроб пройти тест — необмежена.
 
  Крок 4. Отримання водійського посвідчення
 
  Права видаються через 5 р.д. з моменту успішної здачі іспитів. Посвідчення видається особисто під розпис при пред’явленні паспорта. Крім того, співробітники ТСЦ повинні повернути вам свідоцтво про закінчення автошколи, екзаменаційну картку і медичну довідку.
 
  Категорії водійських прав

  Згідно пункту 3 «Порядка видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності водійських прав, в залежності від їх типів і призначення поділяються на категорії: А1, А, В1, В, С1, С, D1, D, ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE і Т (докладніше в таблиці).
 
 
 
 
  Який строк дії водійських прав в Україні?
 
  Термін дії національного посвідчення водія становить 30 років і обчислюється з дня його оформлення. Інвалідам та особам, які мають медичні обмеження, права видаються з проставленням відповідної піктограми в графі «Обмеження».
 
  Заміна водійського посвідчення

  Відповідно до «Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», заміна водійських прав проводиться в таких випадках:
 
 • посвідчення непридатне для використання (зіпсовано, не читаються записи)
 • змінені особисті дані власника (прізвище, ім’я та по батькові)
 • відкриття іншої категорії водійських прав
 • отримання посвідчення нового зразка
 • права були втрачені або вкрадені
  Відповідно до законодавства України порядок обміну водійського посвідчення не передбачає повторну здачу іспитів. Процедура заміни діючих прав проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування водія. Обмін посвідчення проводиться протягом 5 робочих днів з моменту подачі повного пакету документів.
 
  Що робити, якщо права були зіпсовані?
 
  У випадку непридатності посвідчення водія до використання, в тому числі з причини пошкодження або неможливості прочитати написи, проводиться заміна на нове посвідчення. При отриманні нових водійських прав старе посвідчення вилучається, тому незалежно від зовнішнього вигляду зіпсованого документа його необхідно мати при собі.
 
  Що потрібно для обміну водійських прав?
 
 • паспорт або інший документ, що засвідчує особу
 • водійське посвідчення
 • ідентифікаційний код
 • медична довідка
 • Ціна обміну зіпсованих прав у 2017 році становить 201 грн.
 
  Як поміняти водійське посвідчення при зміні особистих даних?
 
  Відповідно до п. 2.26 «Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія», обмін водійських прав у зв’язку зі зміною П.І.Б. власника, в т.ч. після заміжжя, проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну.
 
  Список документів, необхідних для заміни водійського посвідчення після зміни особистих даних (прізвище, ім’я та по батькові):
 • паспорт та ІПН
 • медична довідка + права
 • свідоцтво про зміну П.І.Б.
 • свідоцтво про реєстрацію шлюбу
 • Вартість заміни водійських прав після зміни прізвища, імені, по батькові, а також після реєстрації шлюбу — 201 гривня.
 
  Як відкрити нову категорію прав в 2017 році: порядок заміни посвідчення водія
 
  Кожна категорія надає право на керування певним типом автотранспорту, тому відкриття нової категорії в посвідченні водія — можливість законно водити черговий транспортний засіб. При цьому, старі права вилучаються і замість них видається посвідчення водія із зазначенням всіх нових категорій.
 
   Відповідно до Правил, щоб відкрити іншу категорію необхідно пройти курс навчання з управління відповідним транспортним засобом. При цьому, для видачі посвідчення водія з відкриттям нижчих категорій достатньо довідки з автошколи про проходження 20-годинної підготовки з водіння.
 
  Для отримання прав з новою категорією досить скласти іспит з водіння ТЗ відповідної нижчої категорії. Але це лише за умови, що останні 12 місяців ви їздили за кермом. Якщо факт керування транспортним засобом (за однією з діючих категорій) підтвердити не можливо — доведеться додатково скласти іспит на знання Правил дорожнього руху.
 
  Оформлення та видача посвідчення водія з отриманням права на керування транспортними засобами іншої категорії здійснюється при подачі наступного пакета документів:
 
 • заява встановленого зразка (заповнюється в ТСЦ)
 • український паспорт або документ, що засвідчує особу і громадянство
 • копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків
 • документ, що підтверджує керування транспортними засобами (при необхідності)
 • медична довідка про придатність до керування транспортним засобом
 • свідоцтво про закінчення курсів з підготовки, перепідготовки водіїв
 • оригінал і ксерокопії документів про зміну П.І.Б. (в разі їх заміни)
 • довідка про проходження 20-годинного курсу навчання
  Вартість заміни водійського посвідчення в Україні в 2017 році становить 227 гривень (при отриманні іншої категорії) або 214 грн. (в разі відкриття нижчої категорії).
 
  Як відновити втрачені або викрадені водійські права?
 
  Перше, що слід зробити при втраті прав — повідомити сервісний центр МВС, а в разі крадіжки посвідчення — управління Нацполіції. Після вашого звернення співробітниками ТСЦ буде проведена перевірка факту видачі вам раніше водійських прав. Якщо ніяких порушень виявлено не буде, протягом п’яти робочих днів буде оформлено і видано нове посвідчення водія.
 
 
 
 Для відновлення водійських прав в Україні в 2017 році необхідний наступний набір документів:
 • паспорт та ідентифікаційний код
 • довідка з поліції (в разі крадіжки)
 • медична довідка
 • квитанції про оплату збору
 • водійське посвідчення
Який розмір штрафу за втрату водійських прав в 2017 році?
 
  Українське законодавство не передбачає штрафних санкцій за втрату посвідчення водія. Однак, за отримання дубліката прав доведеться заплатити близько 200 гривень. Крім того, автовласникам слід пам’ятати, що їзда без водійського посвідчення є правопорушенням і карається штрафом в розмірі 30 неоподатковуваних податком мінімумів (510 грн.).

 
Джерело:  protokol.com.ua

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий
Цитата
 • Группа: Гости
 • ICQ: {icq}
 • Регистрация: --
 • Статус:
 • Комментариев: 0
 • Публикаций: 0
^
These skills are for the most part transferable to any organization, and at all levels. To cater the rising demand for self storage units, many new self storage companies are being established and the already established self storage companies are expanding their self storage facilities across all major urban, sub-urban, and rural areas. These are all important things that you need to consider before facilities and services are added. FM Solutions has experience in managing soft services and has been successful in ensuring world-class service standards for our clients. Therefore, he remains neutral in his simplicity, his doctrine only considered impossible by the standards of a society which seeks to hide itself from God by making that which is required to know him needlessly complicated. On the other hand, creamy white cheese made using modern cheese making methods has a mild flavor. It has a very creamy base compared to regular white cheese. What Makes Creamy White Cheese So Popular With Cooks? Spruce up your recipes with delectate creamy white cheese. This goes well with something as simple an oats and walnut cracker to complex recipes such as poached egg tarts and fish pie.| Each hospital curtain they create is custom-designed to client specifications, and with Cube Care's talented team of interior design specialists, your design expectations can become an affordable reality. Each and every team has their very own way of deciding on and distributing these objects to users. Those who live the ?TV existence? vegetate their way around wonderful inspiration. You can also get inspiration from wedding album of others. If you consider pictures within, you normally get a yellow-colored colour due to the light-weight-lamps. Let's consider a 1-story suburban office park in Mississippi which suffered 3-feet of flooding due to Hurricane Katrina. Try your hand at sketching a boat at the pier, a espresso cup at the cafe, or the trees in the park. For instance -- "Do you have any threes?" If the person has threes in their hand, that player must hand over all the threes in their hand to the player asking. If the person does not have any of the requested card, then they say "Go Fish." The player then has to draw a card from the deck -- "fishing" for the card they want. The object of the game is to collect the most books (a book in Go Fish is four of a kind). Visit site: http://v.ht/yKLc http://v.ht/pj1I http://v.ht/xDab http://v.ht/fUL0 http://v.ht/RmvB http://v.ht/CDcy