» » На Херсонщині корова захворіла на сказ та померла: в селі оголошено надзвичайний стан

На Херсонщині корова захворіла на сказ та померла: в селі оголошено надзвичайний стан

Автор: Журналіст від 4-11-2017, 11:00
 
 
  З ініціювання Каховського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області 03.11.2017 року при Каховській районній державній адміністрації проведено чергове засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії щодо епізоотичної ситуації, яка склалась в с. Чорнянка Чорнянської сільської ради Каховського району щодо сказу тварин. 
 
  Відповідно звіту про результати дослідження патологічного матеріалу № 001478 п.м./17 від 03.11.2017 року Херсонської регіональної державної лабораторії ім. Професора Л.С. Ценковського Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в патологічному матеріалі (1 труп ВРХ, загиблої 02.11.2017 року, ) виявлено антиген збудника сказу та встановлено захворювання на сказ у корови в особистому селянському господарстві.

  Протоколом ДНПК №17 від 03.11.2017 року с. Чорнянка, Чорнянська сільська рада Каховського району оголошено неблагополучним на сказ. На засіданні також розглянуто та затверджено План комплесних заходів по ліквідації осередку сказу на території с. Чорнянка.

  В епізоотичному вогнищі сказу (в особистому господарстві) проведено заходи з дезінфекції приміщення та прилеглої території та вимушені профілактичні щеплення сприйнятливих тварин, які могли перебувати в контакті з хворою коровою. Усі особи, що контактували х хворою твариною, включаючи дільничного ветеринарного лікаря направлено на консультацію до районного радіолога для встановлення ступеню контакту та визначення необхідності отримувати профілактичні антирабічні щеплення. У вогнищі також провели просвітницькі бесіди з власниками тварин, які утримуються в с. Чорнянка щодо сказу тварин.

  Рішення комісії доведено до виконання Чорнянському сільському голові та Каховській районній державній лікарні ветеринарної медицини. Прийняли рішення надалі проводити широку роз’яснювальну роботу серед населення про небезпечність сказу для людей і тварин, ознаки захворювання у тварин шляхи зараження та заходи щодо профілактики і боротьби зі сказом.
 
 
Джерело: dpss-ks.gov.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий