» » Лілія Гриневич: Новий стандарт початкової освіти буде затверджено найближчим часом

Лілія Гриневич: Новий стандарт початкової освіти буде затверджено найближчим часом

Автор: Журналіст від 25-10-2017, 20:30
 
Новий Державний стандарт початкової загальної освіти наразі узгоджується в Кабінеті Міністрів і найближчим часом має бути затверджений – з 1 вересня 2018 року за ним навчатимуться усі діти, що підуть у перший клас.

Про це розповіла міністр освіти і науки, представник партії «Народний фронт» Лілія Гриневич під час міжнародного семінару «Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання».

«Створення нового стандарту початкової освіти – це був складний крок, який передбачав переосмислення і застосування нових підходів. Ми мали вирватися з прокрустового ложа тільки виключно знань. І, гадаю, нам це вдалося. У майбутньому, можливо, ще будуть зауваження до стандарту, бо ми всі ростемо, змінюємося, але той документ, який є сьогодні, – він справді інноваційний і він надихає», – зазначила вона.

Лілія Гриневич нагадала, що пілотування стандарту вже проходить у 100 школах. Міністр наголосила, що новий зміст освіти – це лише одна з частин Нової української школи. Не менш важливими є підготовка вчителів та нове освітнє середовище.
 
 
«Усі вчителі, які працюють в експерименті, добре розуміють, що робота за методиками діяльнісного і проблемно-пошукового навчання є значно напруженішою. І ці методики можна втілювати, лише коли маєш відповідні умови для такого навчання. Тож ми маємо дуже масштабне завдання – поширити новий досвід з 1 вересня наступного навчального року для 22 тис вчителів, які братимуть 1 клас, і на 22 тис класних кімнат, де вчитимуться діти», – зазначила Лілія Гриневич.

На початку 2018 року планується поява дистанційного курсу, який стане одним з етапів перепідготовки вчителів до запуску Нової української школи у 2018-2019 навчальному році. Його матеріалами також зможуть користуватися вчителі, що нині пілотують стандарт.

Міжнародний семінар «Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання» проводиться для керівників, заступників директорів та вчителів 100 шкіл, що зараз пілотують НУШ, а також координаторів проектів для цих шкіл. Упродовж дня вони ділитимуться власним досвідом, зокрема, щодо апробування нових методик навчання. За підсумками семінару відбудеться перший етап моніторингу впровадження проекту нового стандарту.

Нагадаємо, МОН шукає кандидатів у тренери, які готуватимуть учителів початкової школи до реформи НУШ. Заявки можна подати до 25 жовтня.
 
 
Джерело: nfront.org.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий