» » Збільшення ЄСВ і податків: такі наслідки пенсійної реформи для підприємців

Збільшення ЄСВ і податків: такі наслідки пенсійної реформи для підприємців

Автор: Журналіст від 19-10-2017, 20:38
 
 
  Після вступу в силу пенсійної реформи в Україні розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) для фізичних осіб-підприємців, які відносяться до першої групи єдиного податку, з 1 січня 2018 року буде збільшено вдвое. Про це повідомляє «Народна правда» з посиланням на Офіс великих платників податків ДФС.

  Як відомо, до першої групи єдиного податку відносяться підприємці, які здійснюють торгівлю на ринках або ті, хто займається наданням побутових послуг населенню, і їх річний дохід не перевищує 300 тис.грн.

  У поточному році для цієї групи підприємців встановлено єдиний соціальний внесок (ЄСВ) з коефіцієнтом 0,5 (352 гривні), що вдвічі менше, ніж для платників єдиного податку II і III груп. Підприємці, які відносяться до II і III груп, платили ЄСВ не менше 704 грн на місяць.

  Законом про пенсійну реформу виключений із Закону про ЄСВ понижуючий коефіцієнт 0,5 для I групи платників єдиного податку. Також, як відомо, проектом державного бюджету на наступний 2018 рік встановлено ​​мінімальну зарплату на рівні 3723 грн і ставка ЄСВ становитиме 22%.

  Тому, мінімальний розмір єдиного соціального внеску в 2018 році складе 819,06 грн і ФОПам першої групи доведеться платити ЄСВ набагато вище.

  Також відповідно до законів про пенсійну реформу підприємців очікують і інші зміни:

- максимальну базу нарахування ЄСВ буде збільшено до 15 розмірів мінімальної зарплати (зараз вона становить 25 розмірів прожиткового мінімуму);
- СПД, яким нараховується пенсія або соціальна допомога, будуть звільнені від сплати ЄСВ за себе;
- на ФОП, які займаються незалежною професійною діяльністю, а також фізичних осіб, які працюють відповідно до цивільно-правовими договорами, відтепер будуть поширюватися вимоги про обов'язкове державне соціальне страхування.
 
 
Джерело: ru.narodna-pravda.ua

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий