» » Стало відомо, хто залишиться без пенсій після реформи

Стало відомо, хто залишиться без пенсій після реформи

Автор: Журналіст від 30-08-2017, 21:15
 
 
 Пенсійна реформа, розгляд якої заплановано на осінь, передбачає цілу низку нововведень як для діючих, так і для майбутніх пенсіонерів. Вводиться "осучаснення” – 5,6 мільйона пенсій перерахують, внаслідок чого виростуть від 200 до більш ніж 1000 гривень.

  Крім того посилюються правила розрахунку стажу та вводиться так званий "ефективний пенсійний вік” – частина українців вийде на пенсію в 63 або 65 років, повідомляє "Народна Правда” із посиланням на Сегодня.

  Щоб заробити пенсію, досить мати 15 років стажу. Різниця тільки в тому, що зараз українці з 15 роками стажу виходять на пенсію в 60 років, а в 2028-му, якщо реформу приймуть, будуть виходити на заслужений відпочинок в 65 років.

  Мінімальна вимога для отримання пенсії в 65 років не змінюється, її закріпили на рівні 15 років. А ось вимоги для пенсії в 63 і 60 років будуть рости 10 років, збільшуючись з кожним роком на 12 місяців. Так, в наступному році в 60 років отримати свою пенсію зможуть українці з 25 роками стажу, а до 2028-му потрібно відпрацювати як мінімум 35 років.

  Варто враховувати, що українець, що не має 15 років стажу, пенсію не отримає. Зараз приблизно 100 тисяч українців пенсійного віку пенсію не отримують, натомість держава виплачує їм соціальну допомогу. Правда, відповідно до закону "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію”, розмір такої допомоги – всього 30% від прожиткового мінімуму для непрацездатних.
 
 
Джерело: narodna-pravda.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий