» » Як поділити земельну ділянку: це питання виникає досить часто в житті та потребує певної обізнаності

Як поділити земельну ділянку: це питання виникає досить часто в житті та потребує певної обізнаності

Автор: Журналіст від 30-07-2017, 10:30
 
 
  Поділити земельну ділянку – це питання виникає досить часто в житті та потребує певної обізнаності щодо порядку поділу земельної ділянки, визначеного чинним законодавством, та деякого практичного досвіду.

  Документи та дії, необхідні для поділу земельної ділянки

  Перш за все, необхідно зазначити, що підставою для поділу земельної ділянки є засвідчена нотаріально заява власника земельної ділянки та розроблена землевпорядною організацією технічна документація на поділ земельної ділянки.
 
 
 
 
 Крім нотаріальної заяви на поділ земельної ділянки, землевпорядній організації також треба надати:

  засвідчену нотаріально копію правовстановлюючого документу на земельну ділянку (держакт, договір купівлі-продажу, дарування, міни, тощо);
копії ідентифікаційних даних власника (паспорт, ідентифікаційний номер).
 
  Треба розуміти, що якщо власників земельної ділянки декілька (спільна часткова власність між співвласниками), то в такому випадку укладається нотаріальний договір на поділ земельної ділянки між співвласниками.

  Також треба розуміти, що цільове призначення земельних ділянок, утворених в результаті поділу первісної земельної ділянки, не може змінитись, а залишається таким, як і в первісної земельної ділянки (до поділу).

  Якщо ділянка ділиться особливим чином, не окремими рівними частинами, або на земельній ділянці є забудова, то в цьому випадку необхідна також кадастрова зйомка земельної ділянки.

  Реєстрація технічної документації на поділ земельної ділянки в ДЗК та витяг з кадастру

  Розроблена землевпорядною організацією технічна документація на поділ земельної ділянки подається на розгляд місцевого управління Держгеокадастру (за місцезнаходженням земельної ділянки), яке реєструє новоутворені в результаті поділу земельні ділянки в Державному земельному кадастрі України. Після реєстрації нових ділянок в ДЗК, державний кадастровий реєстратор видає витяги з кадастру (ДЗК) на підтвердження проведених змін.

  Кожній земельній ділянці, що утворилась в результаті поділу, присвоюється новий кадастровий номер, який буде зазначено у відповідному витягу з кадастру.

  Реєстрація права власності на земельні ділянки, утворені в результаті поділу

  Після отримання витягів з кадастру на земельні ділянки, що утворились в результаті поділу, необхідно звернутись до центру надання адміністративних послуг чи нотаріуса з метою реєстрації права власності окремо на кожну новоутворену в результаті поділу земельну ділянку.

  Інформація щодо об’єднання земельних ділянок

  Порядок об’єднання земельних ділянок істотно не відрізняється від порядку поділу земельної ділянки, здійснюється на тих же підставах, але на практиці зустрічається значно рідше.
 
 
 

Начальник відділу з питань надання
адміністративних послуг
районної державної адміністрації Бондар А.Р.
 
Джерело: gopri-rda.gov.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий