» » Українським водіям видаватимуть нові права: до чого готуватися

Українським водіям видаватимуть нові права: до чого готуватися

Автор: Журналіст від 18-07-2017, 20:57
 
 
  Уже до кінця 2017 українським водіям видаватимуть права нового зразка. Такі документи стануть автоматично визнаватися в Європі.

  Після завершення процесу ратифікації угоди про Асоціацію України з ЄС, яке планується на середину липня, Євросоюз отримає юридичне право вимагати виконання взятих нашою країною зобов'язань. Зокрема, щодо імплементації законодавства ЄС в області видачі водійських прав. Нагадаємо, мова йде про впровадження двох європейських директив 2006/126 / ЄС та 2003/59 / ЄС, - пише UBR.ua.

  Перша стосується форми і правил видачі водійських посвідчень, а друга - регламентування правил видачі документів на керування транспортними засобами категорії C і D, тобто комерційного транспорту.

  Відповідно, до кінця року планується прийняти зміни до вітчизняного законодавства, що дозволяють адаптувати наші правила під європейські стандарти.

  Про це повідомила виконавчий директор ГО «Український центр європейської політики» Любов Акуленко. За її словами, МВС України вже розробило законопроект щодо імплементації Директиви 2006/126 / ЄС про водійському посвідченні. Серед іншого, він передбачає скорочення терміну дії прав. Робиться це для того, щоб періодично перевіряти знання і навички водіїв, стан їх здоров'я, а також вводити нові категорії.
 
  З чіпом і терміном придатності
 
  Як розповів начальник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій, головні відмінності нових прав європейського зразка від нині діючих в Україні пластикових карт, які наші водії звикли називати «європейськими», полягають в наявності спеціального чіпа і обмеження терміну дії документа 15-ма роками (зараз - 30 років).

  Зовнішній вигляд прав не зазнає істотних змін, крім того, що з'явиться електронний чіп, в якому продублюють візуальну інформацію. Це прізвище, ім'я, по батькові та фото водія, дата його народження, зразок підпису, дата видачі документа, відкриті категорії на право керування транспортними засобами.

  «У різних країнах Європи діють стандарти поновлення прав кожні 10-15 років для автолюбителів і 5 років - для водіїв комерційного транспорту (вантажівок, автобусів і інших). Ми пропонуємо встановити відразу максимальний термін в 15 років для звичайних водіїв, щоб знизити градус суспільного невдоволення », - розповів Криклій.

  За його словами, в сервісних центрах МВС вже є відповідне обладнання і для запуску видачі нових прав потрібна лише нова законодавча база.

  Передбачається, що всередині країни можна буде і далі їздити як по старим «ламінованим» правам (фактично ще радянського зразка), які зовсім не мають терміну дії, так і за більш сучасним пластиковими картками, які мають термін придатності в 30 років. Останні годяться і для поїздок в Європу, поки не будуть введені нові права європейського зразка.

  Зрозуміло, в Європі можна спробувати використовувати і більш старі документи, але це може спричинити проблеми.

  «Наприклад, був випадок в Італії, коли українцеві видали прокатну машину на основі« ламінованого »документа. Але потім водія зупинила поліція і виявивши документ без терміну дії (тобто фактично для них недійсний), виписала штраф в 250 євро. Тому краще оформити новий документ за 201 грн », - порадив Криклій.
 
  За його словами, права з чіпом будуть коштувати на 2-5% дорожче, ніж звичайні пластикові. Тобто, за чіп потрібно буде доплатити близько 10,5 грн. Зате він забезпечить захист від підробок, а перегляд термінів дії прав повинен посприяти більшій безпеці дорожнього руху.

  «Водіям не доведеться здавати по-новому іспити, як побоюються багато. Процедура переоформлення прав займе не більше півгодини, а чіп дозволить робити це дистанційно », - обіцяють в МВС.

  По закінченню терміну дії прав водій повинен буде пройти медичний огляд для перевірки психофізичної відповідності нормам. Особливо актуальне це питання для автолюбителів старше 50 років. Для них в різних країнах Європи встановлені різні терміни проходження медогляду, як правило, до лікаря потрібно ходити з періодичністю 2-5 років. Однак в Україні поки не прийшли до єдиної думки з цього питання, і він буде ще опрацьовуватися за участю фахівців МОЗ. Благо, Директива 2006/126 / ЄС може бути імплементована в Україні частково.
 
 
Джерело: domik.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий