» » Українці, які не мають 15 років стажу, не зможуть отримати пенсію

Українці, які не мають 15 років стажу, не зможуть отримати пенсію

Автор: Журналіст від 16-07-2017, 22:44
 
 
  В Україні, якщо парламент підтримає проект пенсійної реформи, вже з наступного року посилять вимоги для отримання мінімальної пенсії. Тим, хто має менше 15 років стажу, доведеться задовольнятися соціальною допомогою замість пенсії. Ми розібралися, що робити українцям, які не встигли заробити потрібні для пенсії в 60 років стажу.

  "У законопроекті (про пенсійну реформу. - Ред.) На 2018-2020 роки передбачено призначення тимчасової соціальної допомоги для тих людей, які першими потрапили в коридор і мають хоча б 15 років стажу. Вони досягли 60 років, їм не вистачає стажу за новими критеріям, але вони будуть мати право отримати тимчасову допомогу - до 63 або до 65 років, а потім вони отримають вже свою звичайну пенсію за віком ", - розповідає старший науковий співробітник Інституту демографії Лідія Ткаченко.
 
   Ті, хто не напрацював і 15 років стажу, на пенсію взагалі не матимуть права. Вони можуть отримати державну соціальну допомогу. Як зазначає експерт, державна соціальна допомога для осіб, які досягли пенсійного віку, але не набули право на пенсію, зараз призначається з 63 років (на 3 роки пізніше звичайного пенсійного віку), а буде, по законопроекту, з 65 (на 5 років пізніше ).

  "Чим більше у людини трудовий стаж після 2004 року, тим складніше йому буде виконати цей критерій. Тим, кому виповниться 60 років після 2027 року, потрібно буде мати вже 35 років стажу, і велика частина їх трудового життя пройде через систему персоніфікації ПФ", - зазначає Лідія Ткаченко.

  До слова, саме ті два роки стажу можна купити. Для цього суму мінімального страхового внеску потрібно помножити на 42. На даний момент це 29 тисяч 568 гривень.
 

Джерело: domik.ua 
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий