» » У Скадовську знову розгорається небезпечне протистояння між «лівими» і легальними перевізниками туристів на Джарилгач

У Скадовську знову розгорається небезпечне протистояння між «лівими» і легальними перевізниками туристів на Джарилгач

Автор: Журналіст від 19-06-2017, 06:30
 
 
  У Скадовському районі Херсонщини знову розгорається небезпечне протистояння між «лівими» і легальними перевізниками за право обслуговувати рейси на острів Джарилгач. В ході цього протистояння ледь вдалося уникнути зіткнення пасажирських суден і людських жертв. Але не факт, що подібне не повториться хоч завтра.

  Ще в позаминулому році місцева фірма «Скадовськ Марина» отримала дозвіл і весь пакет документів на експлуатацію причалу № 380 неподалік від міського пляжу для обслуговування суден з осадкою не більше 1,8 метра і довжиною корпусу до сорока метрів. Плануючи виконувати пасажирські рейси на острів Джарилгач, підприємство в грудні 2016-го бере в оренду 250-місцевий теплохід. І замовляє підряднику проект двох плавучих причалів з пінобетону для їх установки коло старого маяка і коси Глибоке на Джарилгач. Попередньо проект схвалює Регістр судноплавства України, а місце сезонного (з травня по жовтень) розташування цих конструкцій стверджує Херсонська облдержадміністрація.
 
 Та тільки-но справа дійшла до відправки новеньких причалів на Джарилгач (до слова, їх аналог у скадовчан закупили для установки на Кінбурнській косі, де недавно відкривали туристичний маршрут), як «пірати» почали створювати цьому всілякі перешкоди. Слово - директору ТОВ «Скадовськ Марина» Євгену Акуловича.

- Сьогодні, 18 червня, близько шостої години ранку з нашого причалу № 380 відійшов теплохід УДК 0305, буксирував понтон для установки в районі старого маяка на Джарилгач. Попередньо про це повідомили Скадовський загін Державної прикордонної служби України. Однак слідом за буксирувальником на Джарилгач попрямував пасажирський теплохід ОМ-104. Обігнавши УДК 0305, теплохід викинув коло маяка 70-метрове бонове загородження незрозумілого призначення. Потім судно різко пішло навперейми буксирувальнику і, щоб уникнути зіткнення, УДК 0305 довелося відвернути в море. Потім він зробив другий захід, все-таки доставив плавпричал до місця його установки, - розповідає директор ТОВ «Скадовськ Марина» Євген Акулович. - В цей час із самовільно побудованого там дерев'яного причалу зістрибнули двоє невідомих. Вони кинулися до понтону, і один з них став голосно кликати на допомогу - нібито нога потрапила під залізобетонну конструкцію. Ця вистава тривало близько чотирьох хвилин. Потім «потерпілий» почав висловлюватися на адресу команди УДК нецензурною лайкою, і відправився на ОМ-104. Понтон все-таки встановили, але капітан судна-буксирувальника після цього зателефонував 102, і повідомив поліції про інцидент із загрозою судноплавству.
 
 До того ж, чиновники Скадовської райдержадміністрації робили все, щоб ТОВ «Скадовськ Марина» не могло обслуговувати такі рейси, і не отримувало доходів від «чужого пирога». Експлуатацію причалу № 380 тоді довго відмовлялися узгодити, а служба капітана Скадовського морського торгового порту створювала для того ж теплоходу УДК штучні перешкоди для виходу в море. Схоже, з настанням чергового курортного сезону скандальна ситуація розгортається знову - репутація курортного регіону знову буде зіпсована. А до того ж, заручниками чужого конфлікту знову опиняться відпочиваючі.
 
 
Джерело: khersonline.net
 

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий