» » Увага! Шахраї знімають гроші з банківських карток

Увага! Шахраї знімають гроші з банківських карток

Автор: Журналіст від 1-06-2017, 06:55
 
 
  Жертвою телефонного шахрая став 54-річний житель міста Нова Каховка. Йому на мобільний телефон подзвонив невідомий, який представився банківським працівником. Він сказав, що картка чоловіка заблокована, тож йому терміново потрібні реквізити (номер та код доступу) банківської картки клієнта. Виконавши умови шахрая, згодом потерпілий виявив, що з його картки знято більше 36 тисяч гривень.

  У такий самий спосіб шахрай зняв 7 тисяч гривень з банківської картки 40-річної жительки одного з сіл Голопристанського району. За обома фактами відкриті кримінальні провадження за ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

  Шановні громадяни! Будьте більш обачні, не довіряйте особам, які намагаються дізнатися реквізити ваших банківських карток:
- якщо вам телефонують нібито з банку, говорять про заблокування вашої картки і просять повідомити пін-код банківської картки, CVV номер або інші реквізити – це шахрайство. Співробітники банку ніколи не телефонують клієнтам і не розпитують особисті дані. Якщо ви маєте сумніви, чи дійсно вам телефонує справжній співробітник - запитайте, коли і в яке відділення ви можете підійти, щоб вирішити проблему особисто, а не по телефону;
- якщо особа, яка представляється працівником банку, пропонує вам по телефону допомогти у проведенні якихось операцій з карткою - наполягайте на їх проведенні у відділенні банку.
 
  Ще двоє жителів області стали жертвами шахраїв, цього разу – у мережі Інтернет. Схема скоєння злочинів була однаковою. У мережі Інтернет потерпілі знаходили оголошення про продаж потрібних їм товарів – ноутбука та старенького автомобіля. Заявники перераховували гроші (7500 та 1800 гривень) на банківські картки продавців. Після чого продавці видаляли оголошення та не виходили на зв’язок.
 
  Поліція області закликає громадян бути більш уважними та обачними при здійсненні покупок через мережу Інтернет. Не варто довіряти дуже низьким цінам, ні в якому разі не робіть передоплати.
 
  При купівлі товару через мережу Інтернет вас має насторожити відсутність телефону та адреси продавця, який пропонує підтримувати контакт лише електронним засобом зв’язку; відсутність фотографії товару; його занадто низька ціна.
 
 
Джерело: ksza.ks.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий